مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان گیاهی ریزش مژه درمان گیاهی ریزش مژه
23 دسامبر 2018 بدون نظر 565 بازدید

درمان گیاهی ریزش مژه

همواره استفاده از گیاهان دارویی و گیاهان درمانی به دلیل عدم ایجاد عارضه ی جانبی که به شکل موثری موجب رفع مشکلات پوست و مو می گردند، مورد توجه افراد بسیاری قرار دارند، در همین راستا در این مقاله، درمان گیاهی ریزش مژه مورد بررسی قرار گرفته شده است

علت ریزش مژه ها

قرار گیری مژه ها در حاشیه ی پلک، موقعیت آنها را بسیار حساس و ظریف می سازد، لذا فولیکول این موها در اثر عوامل متعددی نظیر اختلالات هورمونی، بیماری های غددی و داخلی، التهاب موضعی پلک، انواع عفونت،  استرس زیاد، عوارض مصرف برخی داروها، کمبود ویتامین ها، بیماری خود ایمنی ریزش موی سکه ای، مواد آرایشی نامرغوب، استفاده ی زیاد از مژه های مصنوعی، اکستنشن مژه، اختلالات تیروئیدی، مصرف دخانیات، مصرف بیش از حد ویتامین A،  رژیم های غیراصولی ، تاتوی پشت پلک، کندن و دستکاری مژه ها و… تخریب شده و ریزش خواهد کرد.

درمان گیاهی ریزش مژه

روش های درمان گیاهی ریزش مژه

همواره استفاده از روغن های گیاهی و طبیعی جهت تقویت ریشه ای مژه ها بسیار موثر خواهد بود، لذا از جمله روش های موثر جهت درمان گیاهی ریزش مژه، استفاده از روغن حاصل از گیاهان رزماری، زیتون وکرچک می باشد.

گیاهان رزماری، زیتون و کرچک دارای مواد و خواص بی نظیری جهت رشد و نمو فولیکول مژه ها هستند و از سوی دیگر عمل ماساژ درمانی مژه به هنگام مالیدن روغن گیاهان مورد اشاره با افزایش جریان خونرسانی در سطح پوست، موجب رساندن مواد مغذی و مقوی مورد نیاز ریشه ی مژه ها به آنها، توقف و درمان ریزش مژه ها خواهد شد.

تاثیر تقویت و رشد مژه ها

هنگامی که مشکلات مژه برطرف گردد و پس از توقف عارضه ی ریزش مژه ها، رشد مجدد مژه ها حاصل گردد، با پرپشت شدن مژه ها، زیبایی و جذابیت مژه ها بیشتر خواهد شد و در نتیجه اعتماد به نفس فرد نیز افزایش خواهد یافت. ریزش مژه، چهره ای بی روح و بی نشاط را در فرد ایجاد خواهد کرد که با رشد مجدد مژه دیگر فرد از این مشکلات رهایی خواهد یافت.

 

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha