مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پیوند مو به ریش پیوند مو به ریش
14 سپتامبر 2018 بدون نظر 859 بازدید

درمان کم پشتی ریش با پیوند مو به ریش

وجود ریش و سبیل در صورت مردان از علائم مردانگی محسوب می شود و می تواند در افزایش جذابیت چهره ی مردان اثر گذار باشد. امروزه ریش های پر پشت و بلند بسیار رایج شده اند برخی از مردان به ویژه جوان تر ها که  از کم پشتی ریش های خود خسته شده اند به دنبال روش هایی جهت حل این مشکل هستند. پیوند مو به ریش هم از جمله روش های درمانی کم پشتی ریش است که در حال حاضر متقاضیان زیادی دارد.

علت های کم پشتی ریش

موهای صورت در پسران و مردان به دو علت عمده ممکن است وجود نداشته و یا اینکه کم پشت باشد. اولین علت، وجود زمینه ی ارثی و مادر زادی است. در این گونه موارد ممکن است قسمت هایی از صورت که معمولا مو رویش می کند، مویی وجود نداشته باشد . در اکثر اوقات در این نواحی هیچ فولیکول مویی وجود ندارد و به همین جهت امکان رویش مو وجود نخواهد داشت.

علت دیگری که می تواند موجب کم پشتی ریش باشد، کمبود هورمون های مردانه در بدن فرد است. در این چنین شرایطی علائم ثانویه بلوغ جنسی در سنین بلوغ به صورت ناقص نمایان می شوند و کم پشتی یا عدم رویش موی صورت هم از علائم این اختلال است.

درمان کم پشتی ریش با پیوند مو به ریش

روش های درمان کم پشتی ریش

اولین قدم برای درمان کم پشتی ریش مراجعه به متخصص غدد است تا در صورتی که این عارضه ناشی از اختلالات هورمونی باشد، درمان های مربوطه اعمال شود. در صورتی که کم پشت ریش ناشی از بیماری خاصی نباشد و جنبه ی ارثی داشته باشد، از آن جایی که در این گونه مواقع معمولا فولیکول مویی جهت رویش مو در نواحی کم پشت صورت وجود ندارد، بهترین راه حل پیوند مو به ریش می  باشد.

چگونگی پیوند مو به ریش

فرایند پیوند یا کاشت مو در ناحیه ی ریش همانند کاشت مو در سر است و روش های مرسوم در کاشت موی سر نظیر fut و fue برای کاشت ریش به کار می روند . این عمل به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

 استخراج گرافت های مورد نیاز جهت پیوند مو به ریش

برای کم پشتی های شدید که تعداد زیادی گرافت مو نیاز است( بیش از ۱۰۰ گرافت) معمولا استخراج گرافت های مورد نیاز از سر صورت می گیرد و برای کم پشتی های خفیف تر و یا مواقعی که قرار است قسمت های کوچکی از ریش ترمیم شوند، گرافت های موی مورد نیاز با روش fue از نواحی زیر چانه استخراج می شوند. البته در مواقعی که از موهای سر برای پیوند به ناحیه ی ریش استفاده می شود بایستی این موها از نظر رنگ و جنس همخوانی مناسبی با موهای طبیعی ریش داشته باشند.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha