مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان موخوره درمان موخوره
1 ژانویه 2019 بدون نظر 610 بازدید

روش های طبیعی درمان موخوره در منزل

یکی از نگرانی های عمده خانم ها پس از بلند شدن زیاد موهایشان ایجاد موخره می باشد و اگر این افراد با داشتن موی بلند نتوانند مراقبت موثر و مناسبی از موهای خود داشته باشند به طور حتم به موخره دچار خواهند شد و به همین علت مجبور به کوتاه کردن موهایشان خواهند بود اما  در صورتی که این افراد  تمایلی به کوتاهی موی خود نداشته باشند روش های طبیعی درمان موخوره در منزل چیست.

موخوره

موخوره نوعی بیماری مربوط به مو می باشد که موجب می گردد ساقه مو در انتها دچار دو شاخگی و تغییر رنگ گردد زیرا به علت خشک بودن موها و عدم رطوبت لایه محافظت کننده مو به نام کوتیکول دچار آسیب و از هم گسیختگی می شود و به دلیل خشکی و شکنندگی مو به دو شاخه تقسیم خواهد داشت ، موخره اگر درمان نگردد جلوی رشد مو را خواهد گرفت و به تارهای دیگر مو و تا ریشه مو سرایت خواهد کرد.

روش های طبیعی درمان موخوره در منزل

روش های طبیعی درمان موخوره

 گر چه روش های درمانی مختلفی چون انواع دستگاه های موخره گیر بدون کوتاه کردن مو در بازار وجود دارند و یا استفاده از ماسک ها و سرم های مختلف پروتئینه اما اغلب افرادی که در پوی خود دچار موخره شده اند ترجیح می دهند با استفاده از روش های طبیعی در منزل به درمان موهای خود بپردازند که ما در اینجا به تعدادی از این روش ها اشاره خواهیم نمود:

  • شستن موهایی که به موخره دچار شده اند باید در حمام به آرامی و با ماساژ ساقه مو با نرم کننده مرغوب انجام بگیرد تا چربی مو از این طریق حفظ شود.
  • برس  های خشک باعث شکنندگی مو می شوند بنابراین شانه زدن موهایی که به موخره دچارند با دندانه های بزرگ و مویی از شکستن موها جلوگیری خواهد کرد.
  • هرگز جهت خشک کردن موهایی که به موخره دچار شده اند نباید از سشوار استفاده گردد.
  • ترکیب ۲ قاشق سرکه سیب و آب با ماساژ ۱۰ دقیقه ای باعث بهبود وضعیت موهایی که به موخره دارند خواهد شد.
  • ماساژ موها با روغن زیتون گرم شده برای رفع موخره بسیار مفید می باشد.
  • اگر قبل از استحمام کل موهای خود را به سس مایونز آغشته گردانید و کلاه پلاستیکی به مدت ۱ ساعت بر روی سر قرار دهید برای درمان موخره بسیار عالی خواهد بود.
  • ماسک عسل و روغن زیتون به عنوان یک تغذیه کننده موهای خشک و موخره دار را لطیف خواهد ساخت.

تاثیر کوتاه کردن موها در درمان موخوره

کوتاه کردن دوره ای موها به طول ۲ سانتی متر از بروز موخره در آنها جلوگیری خواهد کرد و اگر پس از بروز موخره تمام روش های درمانی ور رفع این مشکل چاره ساز نباشد تنها راه باقی مانده کوتاه کردن موها به طول چند سانتی متر و تا جایی که مو به موخره دچار شده است خواهد بود.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha