مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

قارچ پوست سر قارچ پوست سر
11 نوامبر 2018 بدون نظر 1169 بازدید

درمان قارچ پوست سر

بسیاری از افراد در طول زندگی خود به بیماری های مختلف پوست سر مبتلا میشوند که این بیماری ها باعث میشود با مشکلات مختلفی روبرو شوند و حتی موهایشان دچار ریزش گردد که یکی از این بیماری های قارچ پوست سر است. قارچ پوست سر در مراحل حاد قطعا علائم واضحی دارد و همه ی افراد متوجه آن خواهند شد اما متاسفانه در بسیاری از مواقع نمیتوان آن را به خوبی تشخیص داد و همین باعث میشود بیماران به پزشک مراجعه نکنند و بیماری حاد تر شود  و حتی موهای بیماری دچار ریزش شود.

علت و علائم قارچ پوست سر

قارچ پوست سر از بیماری های رایجی است که بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی خود با آن روبرو شوند به همین دلیل بهتر است آشنایی افراد با علت و علائم این بیماری بیشتر شود.

به طور کلی علت اصلی قارچ سر رعایت نکردن بهداشت سر است علاوه بر این افرادی که از شوینده های مناسب برای شستشوی سر استفاده نمیکنند باعث میشوند تا زمینه ی رشد قارچ و عوامل بیماری زا افزایش پیدا کند.

درمان قارچ پوست سر

قارچ پوست سر در افراد مختلف میتواند علائم کاملا متفاوتی به دنبال داشته باشد. اما به طور کلی در اکثر موارد افرادی که دچار این مشکل میشوند خارش سر را تجربه خواهند کرد.

علاوه بر این پوست قسمت هایی از سر قرمزتر به نظر خواهد رسید و بیمار شاهد شوره و پوسته خواهد بود. ریزش مو هم از علائمی است که در ممکن است برخی از افراد شاهد آن باشد.

درمان قارچ پوست سر

بسیاری از افراد تصور میکنند برای درمان قارچ پوست سر باید به بهداشت سر خود بیشتر اهمیت بدهند و شستشوی بیشتر باعث رفع قارچ خواهد شد اما باید به این نکته توجه شود که شستشوی بیشتر سر نه تنها باعث درمان این بیماری خواهد شد بلکه ممکن است باعث فراهم شدن شرایط زیست قارچ ها در سر شود.

برای درمان قارچ حتما باید به پزشک پوست و مو مراجعه کرد. متخصصان با تجویز شامپوهای ضد قارچ و لوسیون و کرم هایی که وجود دارد به درمان بیماری های قارچی خواهند پرداخت. سلنیوم سولفید، کتوکونازول و پیریتیون از داروهایی هستند که معمولا برای رفع قارچ ها تجویز خواهد شد.

درمان خانگی قارچ پوست سر

برای درمان قارچ پوست سر میتواند در برخی موارد از روش های خانگی هم استفاده کرد اما باید توجه داشته باشید که استفاده از روش های خانگی همیشه هم نتایج قابل قبولی نخواهد داشت به همین دلیل بهتر است قبل از هر چیز به پزشک مراجعه کنید. سیر و پونه کوهی از داروهای گیاهی هستند که در برخی موارد میتوان با استفاده از آن به نتایجی دست پیدا کرد.

[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha