مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو در شیردهی ریزش مو در شیردهی
11 اکتبر 2018 بدون نظر 876 بازدید

آیا ریزش مو در شیردهی نیاز به درمان دارد؟

ریزش مو ممکن است در دوره های مختلف زندگی به وجود آید. معمولا در اکثر موارد افرادی که دچار ریزش مو میشوند دچار بیماری خطرناکی نشده اند به همین دلیل نباید با مشاهده ی ریزش مو شوکه شد. در بسیاری از موارد میتوان با استفاده از راهکارهای بسیار سطحی به رفع همیشگی ریزش مو پرداخت. ریزش مو در شیردهی یکی از مشکلاتی است که ممکن است بسیاری از مادران در طول زندگی خود با آن روبرو شوند به همین دلیل باید خانم ها با آن آشنایی کامل داشته باشند.

متاسفانه بسیاری از افراد زمانی که با این نوع ریزش مو روبرو میشوند دچار آسیب های مختلف روحی میگردند و استرس و اضطراب شدیدی را تجربه میکنند که همین باعث میشود ریزش موهایشان به شدت افزایش پیدا کند. برای جلوگیری از این مشکلات در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا شما را این نوع ریزش مو بیشتر آشنا کنیم.

علت ریزش مو در دوران شیر دهی چیست؟

بهتر است بدانید ریزش مو در شیردهی و اکثر مشکلاتی که خانم ها در طول دوران بارداری و بعد از ان تجربه میکنند به علت تغییرات هورمونی شدیدی است که در بدن مادران به وجود می آید.

این تغییرات هورمونی در اکثر موارد کاملا طبیعی است و نباید دچار نگرانی شوید. یکی از علائم اصلی تغییرات هورمونی ریزش موی سر است. معمولا در دوران بارداری استروژن در بدن مادران افزایش پیدا میکند.

آیا ریزش مو در شیردهی نیاز به درمان دارد؟

این هورمون باعث میشود تا ریزش موی طبیعی در دوران بارداری کاهش پیدا کند به همین دلیل بعد از بارداری و در دوران شیر دهی زمانی که این هورمون کاهش پیدا میکند شاهد ریزش موهای مادر باشیم.

آیا ریزش مو در شیردهی نیاز به درمان دارد؟

به طور کلی ریزش مو در شیردهی نیاز به درمان جدی ندارد چون همانطور که گفتیم این مشکل کاملا عادی است و موهایی که دچار ریزش میشوند موهایی بوده اند که در دوران بارداری باید به صورت طبیعی از سر جدا میشده اند.

اما به طور کلی بهتر است در این دوران برای افزایش رشد موها از روش هایی که در ادامه به آن اشاره میکنیم استفاده کنید تا شاهد پر پشت شدن موها باشید.

برای افزایش رشد مو در دوران شیردهی باید چه کرد؟

برای کاهش ریزش مو در شیردهی لازم نیست از روش های پیچیده استفاده کنید.کافی است به وضعیت غذایی خود اهمیت بیشتری دهید و برای افزایش رشد موها از داروهای گیاهی استفاده کنید.

همچنین بهتر است به سلامت روحی تان توجه کافی داشته باشید چون استرس، اضطراب و افسردگی باعث افزایش ریزش مو و حتی کچلی میشود.

[تعداد: 1   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha