مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی جلوی سر ریزش موی جلوی سر
15 سپتامبر 2018 بدون نظر 979 بازدید

درمان ریزش موی جلوی سر

ریزش مو و طاسی  جلوی سر معمولا نشانه ی شروع آلوپسی آندروژنیک می باشد. آولوپسی آندروژنیک یا طاسی ناشی از هورمون مردانه یکی از شایع ترین علل ریزش مو در میان خانم ها و آقایان است. تاکنون روش های درمانی مختلفی برای درمان ریزش موی جلوی سر ارائه شده اند که پزشکان متخصص پوست و مو با در نظر گرفتن وضعیت مراجعه کنندگان شاکی از ریزش موی جلوی سر، به آن ها توصیه می کنند.

 داروهای موثر در درمان ریزش موی جلوی سر

گفته می شود که داروی ماینوکسیدیل یکی از موثر ترین درمان های دارویی مقابله با ریزش مو است که هم خانم ها و هم آقایان می توانند از آن استفاده کنند. داروی دیگری که اثرات ضدریزش موی قابل توجهی دارد، فیناستراید می باشد که البته فقط برای آقایان مناسب است. داروهای دیگری نیز وجود دارند که به متعادل شدن سطح هورمون های بدن می کنند و با این مکانیسم ریزش موی سر را کنترل می نمایند؛ این داروها معمولا برای زنان تجویز می شوند.  گاهی اوقات داروهای گیاهی و همچنین مکمل های تغذیه ای هم برای کمک به رفع ریزش مو می توانند موثر باشند.

درمان ریزش موی جلوی سر

درمان ریزش موی جلوی سر با لیزر های کم توان

اثرات درمانی نور لیزر کم توان در تقویت مو ها و کمک به رویش مجدد موهایی که فولیکول ضعیف دارند اثبات شده است. هم اکنون دستگاه های لیزر کم توان به صورت کلاه، شانه و دیگر حالت هایی که کاربردی ساده داشته باشد، ساخته شده اند و افراد زیادی ار آن ها با مراجعه به مراکز تخصصی مو و یا به صورت خانگی استفاده می کنند. درمان ریزش مو با لیزر کم توان عوارض خاصی ندارد ولی لازم است که این درمان تداوم داشته باشد تا تاثیر خود را نشان دهد.

تزریق پی آر پی به نواحی جلوی سر

تزریق پی آرپی نیز به تقویت طبیعی مو ها کمک می کند. فاکتور های رشدی که در ماده ی پی آر پی وجود دارند زمان که به پوست سر تزریق شوند می توانند به بازسازی فویکول های مو کمک کنند. به این ترتیب تزریق پی آر پی نیز می تواند در درمان ریزش موی جلوی سر و رویش مجدد موهای از دست رفته کمک کند.

کاشت مو

در این روش از ناحیه ی بانک مو فولیکول های مویی که مقاوم به هورمون مرانه دی هیدروتسوتسترون هستند، برداشته  به نواحی کم مو و طاس جلوی سر پیوند زده می شوند.

با وجود اینکه گفته می شود برای درمان ریزش مو وطاسی هراندازه که فرد زودتر دست به کار شود، روش های درمانی موثر تر خواهد بود ، کاشت مو این گونه نیست و بهتر است در سنین بالاتر از سی سالگی یعنی زمانی که ریزش مو به ثبات نسبی رسیده باشد، اقدام نمود.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha