مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان دارویی ریزش مو درمان دارویی ریزش مو
14 سپتامبر 2018 بدون نظر 676 بازدید

درمان دارویی ریزش مو با چه داروهایی انجام می شود؟

هنگامی که موها شروع به ریزش غیرعادی می کنند ، باید جهت درمان به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد ، پزشک متخصص پوست و مو اغلب جهت درمان عارضه ی ریزش مو ، داروهایی را تجویز می کند تا بدین ترتیب ضمن جلوگیری از ریزش مو ، رشد مجدد موها نیز افزایش یابد ، از همین رو در این مقاله ، درمان دارویی ریزش مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

درمان دارویی ریزش مو

در رابطه با درمان دارویی ریزش موی سر می توان عنوان نمود که باید ابتدا عامل ریزش مو به طور دقیق با آزمایشات لازمه مشخص گردد و سپس درمان موثر با داروهای تجویزی توسط پزشک متخصص باید صورت پذیرد ، این داروها اغلب عبارتند از :

  • ماینوکسیدیل موضعی:

با استفاده از ماینوکسیدیل موضعی  می توان از ریزش و نازک شدن موها جلوگیری کرد و رشد موهای جدید را نیز تحریک نمود . داروی ماینوکسیدیل موضعی در درمان انواع مختلف عارضه ریزش مو موثر واقع می گردد .

درمان دارویی ریزش مو با چه داروهایی انجام می شود؟

  • فیناستراید خوراکی:

جهت درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه یا همان آلوپسی آندروژنتیک می توان از داروی فیناستراید خوراکی استفاده کرد . به کمک فیناستراید خوراکی می توان سرعت ریزش موها را کاهش داد و رشد موهای جدید را نیز تحریک کرد . فیناستراید خوراکی از تولید هورمونی که فولیکول‌های مو را در بدن از بین می‌برد ، جلوگیری می کند .

  • داروهای آنتی‌آندروژن:

هورمون‌های جنسی به نام آندروژن‌ها ، فولیکول‌های مو را تخریب می کند ، با مصرف آنتی‌آندروژن‌ها از فعالیت هورمون‌های آندروژن جلوگیری خواهد شد . ریزش مو با الگوی زنانه که با عنوان آلوپسی آندروژنتیک شناخته می‌شود را می توان با داروهای آنتی‌آندروژن متوقف ساخت . داروهای آنتی‌آندروژن شامل اسپیرونولاکتون و کنتراسپتیوها یا همان قرص‌های ضد بارداری است که حاوی استروژن هستند.

  • داروهای کورتیکواستروئید:

برای درمان ریزش موی ناشی از بیماری‌های خودایمنی نظیر ؛ ریزش موی سکه‌ای (آلوپسی آره آتا)، لیکن پلان و لوپوس اریتماتوی دسکوئید از داروهای کورتیکواستروئید استفاده می شود  ،  داروهای استروئیدی به صورت محلول‌های خوراکی یا تزریقی تنها با نسخه ی پزشک عرضه می‌شوند .

  • داروهای ضد قارچ:

می توان ریزش مویی را که به علت عفونت قارچی به نام تینه‌آ کپیتیس یا طاسی با الگوی کرم حلقوی است ، با داروهای ضد قارچ  درمان نمود .

  • سایر داروها:

داروهای آنتی‌بیوتیک و داروهای ضد مالاریا از جمله داروهای تجویزی همراه با دیگر داروهای درمان ریزش مو هستند که پس از بررسی و تحویز پزشک ، مورد استفاده قرار می گیرند .

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha