مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

داروهای سنتی برای مو داروهای سنتی برای مو
16 دسامبر 2018 بدون نظر 453 بازدید

داروهای سنتی برای مو را بشناسید

داروهای سنتی پیش از فراگیر شدن داروهای شیمیایی در مورد رفع ریزش موها و پر پشت کردن آنها کاربرد زیادی داشته اند و امروزه نیز افراد زیادی که دچار مشکلات مو می شوند به جای استفاده از ترکیبات شیمیایی به دلیل عوارض و تاثیر گذاری کوتاه ترجیح می دهند از طب سنتی و گیاهان دارویی جهت تقویت موهای خود استفاده نمایند و صدها سال می باشد که استفاده از این داروها و ترکیبات گیاهی بین مردم رواج دارد و افراد زیادی از تاثیرات مفید این درمان ها جهت رفع مشکلات موهای خود بهره گرفته اند اما داروهای سنتی برای مو را بشناسید.

علت ریزش موها در طب سنتی

طب سنتی درمانی کلی نگر می باشد و در این طب اساس مشکلات مو به طبع انسان، تغذیه و روحیات وی بر می گردد و در این طب علاوه بر تاکید بر استفاده از گیاهان دارویی تغییر رژیم غذایی و استفاده از غذاهایی با طبع گرم جهت رفع ریزش موها بسیار توصیه شده است و در کنار این نکات توجیه به روحیه و بالا بردن نشاط زندگی یکی از روش های رفع ریزش مو شناخته می شود.

داروهای سنتی برای مو را بشناسید

داروهای سنتی برای مو

  • از قدیم جهت سفت کردن ریشه مو در طب سنتی به افراد مصرف حنا، مورد و سدر به صورت تهیه خمیر و قرار دادن بر روی موها بسیار توصیه شده است.
  • هلیله سیاه گیاهی می باشد که بومی کشور هند است و گذاشتن آن زیر زبان و یا مالیدن آن به صورت روغن قبل از استحمام بر روی موها از ریزش موها جلوگیری خواهد کرد.
  • آمله گیاهی می باشد که به صورت خوراکی و به صورت خمیر شده جهت تقویت پیاز مو به ریشه موها زده می شود و ترکیب پودر این گیاه با حنا و قرار دادنش بر روی موها و پوست سر مانند شامپو باعث جلوگیری از سفیدی زودرس موها و رفع ریزش مو خواهد شد.
  • تهیه پودر مورد و قرار دادن چند قطره روغن کنجد در آن و تهیه خمیر مناسب و قرار دادن بر روی موها تا چند ساعت و پس از آن شستن موها با آب ولرم ریزش موها را متوقف و کنترل خواهد کرد.

مزایا و معایب تقویت موها با روش های سنتی

روش های سنتی و استفاده از ترکیبات گیاهی جهت رفع ریزش موها و تقویت پیاز آنها روش هایی کم عارضه هستند که از صدها سال پیش نا به امروز مورد استفاده قرار گرفته اند و تاثیر مناسبی در تقویت موها داشته اند اما گاهی تاثیر این درمان به دلیل ناشناخته بودن گیاهان بسیار متفاوت خواهد بود و روش های سنتی تقویت موها روش هایی زمان بر و طولانی هستند که گاهی از حوصله افراد خارج هستند و در مورد ریزش موهای شدید و ژنتیک معمولا کارآیی چندانی ندارند.

[تعداد: 3   میانگین: 4.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha