مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

خارش ابرو بعد از کاشت خارش ابرو بعد از کاشت
13 ژانویه 2019 بدون نظر 1098 بازدید

علت خارش ابرو بعد از کاشت چیست؟

دانستن عوارض احتمالی هر عمل زیبایی، از بروز استرس و برخی اقدامات نادرست که موجب وارد آمدن صدمات و بدتر شدن عوارض می گردد، جلوگیری خواهد کرد، در همین راستا در این مقاله، علت خارش ابرو بعد از کاشت به عنوان یکی از عوارض این عمل زیبایی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عمل کاشت ابرو

طی یک عمل تخصصی و بسیار ظریف کاشت ابرو، موهایی همراه با ریشه (فولیکول) از ناحیه پشت سر یا ناحیه پشت گوش ها استخراج می شود و در ناحیه ابرو با توجه به زاویه رویش سایر موهای ابرو، پیوند زده می شود، این عمل که ۳ الی ۷ ساعت ممکن است به طول انجامد، نیاز به تخصص و مهارت بالای پزشک جراح دارد، در محل برداشت و کاشت فولیکول ها، بیحسی موضعی ایجاد می گردد تا فرد دردی احساس نکرده و پزشک به راحتی به کار خود ادامه دهد. موهای پیوندی در شکاف های ریزی که به کمک ابزار خاص جراحی ایجاد می شوند و یا توسط دستگاه مخصوص، در ابرو کاشته می شوند.

علت خارش ابرو بعد از کاشت چیست؟

علت خارش ابرو بعد از کاشت

بعد از اتمام عملیات کاشت ابرو، ممکن است فرد در ناحیه ابرو دچار خارش گردد که این عارضه ی آزار دهنده ممکن است در اثر عواملی چون؛ دستکاری پوست، کبره بستن پوست، خشک شدن بیش از حد پوست، عفونت پوست و حساسیت پوست باشد. خارش ابرو بعد از کاشت از جمله عوارضی است که باید به آن توجه کرد و در صورت شدت یافتن آن، مورد درمان موثر واقع شد.

درمان خارش ابرو بعد از کاشت

به طور کلی عارضه خارش ابرو بعد از کاشت مشکل خاص و خطرناکی نیست و به احتمال زیاد، خود به خود برطرف خواهد شد لذا باید به مدت ۵ الی ۷ روز، از خارش محل پیوند باید اجتناب نمود زیرا احتمال بیرون زدن موهای پیوندی و آسیب دیدگی آنها زیاد خواهد بود.

به منظور کاهش حس خارش و درمان آن می توان از سرم شست و شو استفاده کرد، کافی است محل پیوند را با سرم مرطوب نگه داشت و از داروهای ضد خارش و آنتی باکتریال تجویزی پزشک جراح استفاده کرد، بدین ترتیب حس خارش سریع تر برطرف خواهد شد. در صورتی که محل پیوند دچار خارش شدید گردد، این به معنی عفونت کردن محل پیوند است و لازم است به پزشک معالج مراجعه نمود.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha