مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

حفظ مو حفظ مو
16 دسامبر 2018 بدون نظر 1879 بازدید

چند روش جادویی برای حفظ مو در سنین پیری

به طور طبیعی اگر فردی به دلیل ژنتیک دچار کم پشتی و ریزش مو نگردد و یا بر اثر عدم مراقبت مناسب از مو دچار مشکلات مو نگردد می تواند تا سن پیری نیز مویی پر پشت و سالم و زیبا داشته باشد همان طور که برخی از کهنسالان دارای چنین موهایی هستند و اطرافیان آنها در مورد راز نگه داشتن و حفظ سلامت موهایشان از آنها سئوالات زیادی را مطرح می نمایند اما به طور کلی چند روش جادویی برای حفظ مو در سنین پیری وجود دارد که با رعایت این نکات می توان به داشتن موی خوش حالت و زیبا تا سن پیری نیز امیدوار بود.

حفظ مو

امروزه به دلیل گسترش یافتن مشکلات مو و ریزش موها تنها کسانی که دچار مشکلات مو مانند کم پشتی و ریزش مو شده اند قدر موهای خود را می دانند و به افرادی که هنوز دچار این مشکلات نشده اند توصیه می نمایند تا با رعایت نکات مراقبتی از موها به حفظ این نعمت ارزشمند بپردازند زیرا گاهی عوامل مختلف موجب می گردند تا موها هرگز رشدی نداشته باشند و فولیکول آنها به طور کامل تخریب گردد.

چند روش جادویی برای حفظ مو در سنین پیری

چند روش جادویی برای حفظ موها

  • برای جلوگیری از خشک شدن موها باید از شستن آنها با آب گرم پرهیز نمود و موها را با آب ولرم شستشو داد و با آب سرد آبکشی نمود.
  • خانم ها جهت داشتن مویی سالم در تمام سنین حتی پیری باید از انجام اکستنشن و بستن موها به حالت سفت که با شکننده شدن موها می شود پرهیز کنند.
  • رنگ کردن مداوم موها، دکلره کردن، کراتینه کردن و سشوار کشیدن زیاد موها باعث آسیب به لایه های مو می شوند که بای از استفاده زیاد از این محصولات خودداری کرد.
  • بهترین حالت برای شستشوی موها زمانی می باشد که چربی مو به نوک آن رسیده باشد بنابراین موها باید دو روز در میان شستشو شوند.
  • اسپری موها، کرم ها و تافت های حالت دهنده مو حاوی مواد پلیمری هستند که این مواد تا مدتها بر روی مو باقی می مانند و اگر به طور مداوم استفاده شوند رطوبت مو را از بین خواهند برد و زمینه ریزش مو را فراهم خواهند کرد.
  • شوره سر مشکل شایعی می باشد که تنها با استفاده از شامپوهای حاوی روی، اسید سالیسیلک و سولفید سلنیوم درمان می شود.

توجه به نوع مو برای حفظ مو

یکی از نکاتی که باید همه افراد در مورد موهای خود توجه نمایند شناخت نوع موهایشان و انتخاب محصولات شوینده، تقویت کننده و محافظت کننده مو براساس همین نوع می باشد زیرا بسیاری از مشکلات پوست و مو بر اثر همین انتخابات اشتباه رخ می دهند.

[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha