مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

اسکار بعد از کاشت مو اسکار بعد از کاشت مو
2 اکتبر 2018 بدون نظر 1029 بازدید

جلوگیری از ایجاد اسکار بعد از کاشت مو

معمولا وقتی افراد برای درمان ریزش مو به سمت کاشت مو گرایش پیدا میکنند باید تمامی مشکلاتی که پس از انجام این عمل ممکن است با آن روبرو شوند را بپذیرند. یکی از شایع ترین مشکلاتی که افراد پس از انجام این عمل با آن مواجه می شوند ایجاد اسکار بعد از کاشت مو می باشد.

در واقع در بدن مکانیزم هایی برای ترمیم محل زخم و جراحت پوست وجود دارد که در هنگام بروز آسیب به پوست فعال می شوند. یکی از واکنش های بدن به هنگام بروز زخم نشان می دهد، ایجاد اسکار است.

اما سوالی که وجود دارد این است که برای جلوگیری از ایجاد اسکار بعد از کاشت مو چه اقداماتی باید انجام داد؟ در این مقاله تلاش کرده ایم تا به بررسی این موضوع بپردازیم و شما را تا حد زیادی در رابطه با اسکار بعد از کاشت مو آشنا کنیم با ما همراه باشید.

اسکار بعد از کاشت مو

معمولا بروز اسکار بعد از کاشت مو طبیعی به نظر می آید اما زمانی که این اسکار از حد مجاز بیشتر باشد باید حتما فکری برای درمان آن در نظر بگیرید. در واقع برخی اوقات به هنگام رشد موها در ناحیه مورد نظر با بیرون آمدن آنها یک جوش التهابی قرمز همراه می شود.

جلوگیری از ایجاد اسکار بعد از کاشت مو

این جوش ها غالبا خود به خود بهبود می یابد و در مواردی ممکن است به درمان پزشکی نیاز داشته باشند. در حقیقت پزشکان معتقدند علت بروز این اسکارها ریزش ناکامل موها و اقدام برای کاشت مو می باشد در واقع زمانی که کاشت مو انجام میدهید به دلیل ناکافی بودن فضا در بین موها در حین درآمدن موی کاشته شده باحتمال زیاد کیست مویی و جوش های چرکی بد فرم ایجادمی گردد.

روش های جلوگیری از ایجاد اسکار کاشت مو

راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید با رعایت کردن و انجام دادن آنها از ایجاد اسکار بعد از کاشت مو جلوگیری کنید. در واقع اگر شما ۳ الی ۴ روز بعد از انجام عمل کاشت مو ناحیه ای که عمل کاشت انجام شده است را به خوبی بشویید و کاملا تمیز نگه دارید متوجه خواهید شد که فقط کمی قرمز و ملتهب است.

اما در صورت عدم شستشوی کافی ناحیه کاشت مو پر از پوسته، شوره و چربی است و لذا احتمال دارد که بعداً گرفتار جوش های چرکی و کیست مویی شود که درمان آنها خیلی سخت است و احتمال آسیب رسیدن به موهای کاشته شده نیز می رود. استفاده ازکمپرس گرم و مرطوب و آنتی بیوتیک موضعی میتواند راهکار مناسبی برای درمان اسکار بعد از کاشت مو نیز باشد.

[تعداد: 3   میانگین: 3.7/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha