مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تلوژن افلوویوم تلوژن افلوویوم
11 نوامبر 2018 بدون نظر 970 بازدید

چگونه می توان از بیماری تلوژن افلوویوم جلوگیری کرد؟

بررسی علت ریزش مو یکی از مهمترین قدم هایی است که برای درمان آن باید انجام داد به همین دلیل همیشه پیشنهاد میشود برای اطمینان از علت ریزش مو به متخصصان با تجربه و ماهر مراجعه کنید. بهتر است بدانید تنها با بررسی دقیق علت ریزش مو است که میتوان به درمان قطعی آن پرداخت در غیر اینصورت بیمار با استفاده از روش های مختلف و بی تاثیر نه تنها به نتیجه نخواهد رسید بلکه شاهد افزایش ریزش مو و کچلی خواهد بود. در ادامه به تلوژن افلوویوم که یکی از دلایل ریزش مو است خواهیم پرداخت.

تلوژن افلوویوم چیست؟

ریزش مو علل مختلفی دارد اما در برخی سنین انسان به علت شرایط خاصی که دارد به برخی ریزش مو بیشتر دچار خواهد شد. تلوژن افلوویوم از بیماری هایی است که همه ی افراد در سنین مختلف ممکن است به آن دچار شوند اما معمولا کودکان به دلایل مختلف بیشتر دچار این ریزش مو میشوند به طوری که علت ریزش موی اکثر کودکان ابتلا به این بیماری است.

چگونه می توان از بیماری تلوژن افلوویوم جلوگیری کرد؟

بیماری تلوژن افلوویوم نوعی بیماری است که ابتلا به آن باعث میشود چرخه ی طبیعی رشد مو متوقف شود و موها دچار ریزش شوند. تب بسیار بالا، بیهوشی و استرس و آسیب های روحی از شایع ترین دلایلی هستند که به دلیل آن بیمار دچار این بیماری میشود به همین دلیل برخی از کودکان درست بعد از جراحی و یا مرگ یکی از نزدیکان  دچار ریزش موی شدید میشوند.

پیشگیری از بیماری تلوژن افلوویوم

متاسفانه در بسیاری از مواقع نمیتوان از بیماری تلوژن افلوویوم پیشگیری کرد چون همانطور که گفتیم این بیماری به علت اتفاقات ناگهانی مانند تب شدید و آسیب های روحی به وجود می اید. اما به طور کلی برای این که احتمال این نوع ریزش مو کاهش پیدا کند باید از سبک زندگی سالم برخوردار باشید یعنی به سلامت جسمی و روحی خود بیشتر اهمیت دهید.

درمان بیماری تلوژن افلوویوم

متاسفانه در حال حاضر روشی قطعی برای درمان بیماری تلوژن افلوویوم وجود ندارد به همین دلیل افرادی که دچار این بیماری میشوند باید منتظر رشد طبیعی موهای جدید باشند. خبر خوشحال کننده این است که تقریبا در همه ی موارد موهایی که دچار ریزش شده اند مجددا رشد خواهند کرد و فرد شاهد ریزش موی دائم نخواهد بود.

البته در صورتی که این بیماری به علت استرس و اضطراب شدید به وجود آمده باشد باید حتما با استفاده از روش های موثر به رفع آن پرداخت.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha