مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تقویت مژه در منزل تقویت مژه در منزل
7 ژانویه 2019 بدون نظر 428 بازدید

روش تقویت مژه در منزل

افرادی که مژه های بلند و پر پشتی ندارند و در صورتی که به زیبایی چهره خود اهمیت بدهند همواره به دنبال روش های بدون عارضه و موثر جهت پرپشت کردن مژه های خود خواهند بود و اولین درمان ها را از منزل و با به کارگیری روش های سنتی در پیش خواهند گرفت اما این افراد در آغاز درمان خود و در پیش گرفتن روش های سنتی و خانگی باید به این نکته که این روش ها بسیار زمان بر خواهند بود کاملا واقف باشند اما روش تقویت مژه در منزل چیست.

تقویت مژه در منزل

جهت تقویت مژه در منزل روش های مختلفی وجود دارد که به کارگیری این روش ها با صبر و حوصله فرد بستگی خواهد داشت. در ادامه به برخی از این روش ها میپردازیم.

روش تقویت مژه در منزل

  • تهیه سرمه از مواد طبیعی روسی موثر جهت بهبود وضعیت مژه ها می باشد که انجام آن به زمان نیاز خواهد داشت مانند تهیه سرمه از  سوخته بادام تلخ و شیرین.
  • با قرار دادن یک قطره روغن کرچک قبل از خواب بر روی پلک چشم ها و ماساژ مژه ها با این روغن به دلیل خاصیت تحریک کنندگی و تغذیه فولیکول های مژه می توان طی دو ماه موجب رشد بیشتر مژه ها شد.
  • قرار دادن چند قطره روغن زیتون با پنبه بر روی مژه ها قبل از خواب باعث می گردد به دلیل غنی بودن این روغن از ویتامین E و اسید اولئیک مژه ها به مرور ضخیم و حجیم شوند.
  • برس کشیدن منظم مژه ها با استفاده از برس نرم  باعث می گردد تا گردش خون در پلک افزایش پیدا کند و از این طریق مواد مغذی بیشتری به فولیکول ها انتقال پیدا کند و ضخامت تارهای مژه افزایش پیدا کند.
  • با استفاده از ماساژ پلک با پوست لیمو به دلیل اینکه پوست لیمو حاوی اسید فولیک می باشد و به دلیل وجود ویتامین های B و C می توان باعث افزایش رشد فولیکول مژه ها شد.

تاثیر تغذیه در مژه ها

همانگونه که یکی از دلایل ریزش مژه ها کمبود برخی از ویتامین ها در بدن می باشد به همان نسبت با مصرف ویتامین های ضروری بدن جهت حفظ سلامت فولیکول مژه ها که لا مصرف مواد غذایی مفید تامین می گردد می توان به افزایش رشد مژه ها و جلوگیری از ریزش آنها کمک نمود و با مصرف گوشت قرمز، جگر، موز، حبوبات، ماهی، سبزیجات و میوه های تازه ویتامین بیوتین، روی، آهن ، مغزهای آجیل ویتامین E و C مورد نیاز مژه ها را جهت رشد فراهم نمود.

قطره های تقویت کننده مژه

امروزه در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی و داروخانه ها انواع مختلفی از محلول ها و قطره های تقویت کننده مژه وجود دارد که تنها تعداد اندکی از این تقویت کننده ها تولید داخلی هستند و در بین این تقویت کننده ها تنها محلول هایی که بر پایه گیاهی ک عصاره های طبیعی تولید شده اند در تقویت مژه موثر خواهند بود و حتی مصرف این محلول ها نیز باید با نظر متخصص و با دقت بالا انجام بگیرد زیرا به دلیل سریال آنها به چشم ممکن است باعث ایجاد حساسیت و عفونت در چشم شوند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha