مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش های پیوند مو روش های پیوند مو
17 جولای 2018 بدون نظر 457 بازدید

انواع روش های پیوند مو چه تفاوت هایی با هم دارند؟

طبق گزارش‌ها، ۳ نفر از هر ۵ مرد و ۱ نفر از هر ۴ زن تا قبل از ۵۰ سالگی دچار ریزش موی شدید می‌گردند. وقتی افراد دچار ریزش مو می‌گردند، درمان‌های مختلفی را برای بازگرداندن موهایشان انجام می‌دهند، یکی از این درمان‌ها کاشت یا پیوند مو است که این روزها طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است. روش‌های متنوعی برای پیوند مو وجود دارد. تنوع و وجود تفاوت در بین روش های پیوند مو باعث می‌شود که بر اساس شرایط و خواسته‌های هر فرد، روش خاصی برای وی کارایی داشته باشد.

پیوند مو چیست و چگونه انجام می‌گردد؟

پیوند مو یک عمل جراحی برای درمان ریزش مو است که تحت بی حسی موضعی انجام می‌گردد. در این عمل فولیکول‌های مو از نواحی سالم جدا شده و در نواحی مورد نیاز برای درمان کاشته می‌شوند. مراحل مختلف عمل به ترتیب شامل برداشت گرافت از بانک مو (که در روش‌های مختلف، متفاوت است)، آماده کردن ناحیه گیرنده مو، آماده کردن گرافت های برداشت شده و مرحله کاشت گرافت ها می‌باشد.

این عمل در عین ساده و بی خطر بودن، به دقت و تبحر جراح وابسته است. عمل جراحی معمولاً ۴ تا ۶ ساعت طول می‌کشد و به دلیل حساسیت عمل، یک تیم چند نفره در اتاق جراحی حضور دارند.

بیمار می‌تواند در حین عمل بخواهد و نوشیدنی و خوردنی‌های سبک بخورند، اکثراً حین عمل هیچگونه دردی حس نکرده و حتی می‌توانند بخوابند. اگر بیمار احساس درد کند پزشک می‌تواند تزریق بی حسی را تمدید نماید و یا در صورت نیاز به بیمار آرام بخش بدهد.
انواع روش های پیوند مو چه تفاوت هایی با هم دارند؟

روش‌های پیوند مو

  • پیوند مو به روش fit
  • پیوند مو به روش fut
  • پیوند مو به روش sut
  • پیوند مو به روش bht
  • پیوند مو به روش ترکیبی

تفاوت‌های روش‌های پیوند مو

روش‌های مختلفی که برای کاشت یا پیوند مو وجود دارد این روش‌ها در عین حال که تقریباً اصول مشابهی دارند اما تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارند. مهم‌ترین تفاوت‌های آن‌ها را می‌توان در سه بخش نحوه‌ی انجام، کاربردها و نتایج هر روش بیان نمود.

تفاوت نحوه انجام روش‌های پیوند مو

روش‌های پیوند یا کاشت مو هر کدام تکنیک‌های منحصر به فرد خود را برای برداشت و کاشت گرافت مو دارند، در ادامه به این تفاوت‎ها می‎پردازیم و توضیح مختصری در مورد هرکدام از آنها ارائه می‎دهیم.

برداشت گرافت مو

در روش FUT گرافت های مو را از برداشتن مقداری از پوست پشت سر به صورت نواری شکل استخراج می‌کنند. در سایر روش‌ها نظیر FIT، FUE، BHT و … گرافت های مو به صورت مجزا و پراکنده از بانک مو برداشته می‌شوند، منتها ممکن است در هر روش از ابزار خاصی برای برداشت استفاده شود و نوع زخمی متفاوت باشد. نکته‌ی دیگری که در این باره بایستی گفته شود این است که در روش  BHT از موی بدن گرافت های مو تهیه می‌شوند.

کاشت گرافت مو

در تمامی روش‌هایی ذکر شده، برای کاشت مو ابتدا برش بسیار کوچکی در پوست ناحیه گیرنده مو ایجاد می‌شود، سپس گرافت مو درون آن قرار داده می‌شود. البته در روش FUE ممکن است نحوه ایجاد یا شکل برش اندکی متفاوت باشد.

انواع روش های پیوند مو چه تفاوت هایی با هم دارند؟

تفاوت‌های کاربردی روش‌های پیوند مو

روش FUT  برای کاشت موهای وسیع البته به شرطی که فرد بانک مطلوبی داشته باشد مناسب است. روش‌هایی نظیر FIT،  FUE هم که به روش‌های بدون جراحی شهرت یافته‌اند برای کسانی که نمی‌خواهند اسکار جراحی در پشت سر آن‌ها وجود داشته باشد مناسب‌اند، البته برای کاشت مو های کم وسعت تر بهتر بوده و کسانی که بانک موی محدودی دارند می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند. روش BHT هم مختص کسانی است که بانک موی کافی در سر ندارند و به همین دلیل گرافت های مو از موهای بدن به دست می‌آیند.

نتیجه هر روش پیوند مو

نتیجه‌ی کاشت مو با روش FUT معمولاً نسبت به همه‌ی روش‌ها موفقیت آمیز تر است. سایر روش‌های پیوند مو نیز اگر که فرد انتظارات واقع بینانه داشته باشد و کار کاشت به صورت ماهرانه انجام شود هر کدام به نوبه‌ی خود نتایجی قابل قبولی دارند. فقط روش کاشت مو BHT را به عنوان آخرین راه حل برای کاشت مو در نظر می‌گیرند زیرا از نظر جلوه  و موفقیت در سطح پایین‌تری نسبت به بقیه است.

رشد موهای پیوندی چقدر طول می‌کشد؟

بلافاصله بعد از پیوند مو، موهای کاشته شده شروع به ریزش می‌کنند و این روند تا یک ماه ادامه دارد، طی این مدت ریشه مو زیر پوست سر باقی می‌ماند و بعد از گذشت ۴ تا ۶ ماه موهای جدید رشد می‌نمایند. رشد موها بعد از ۹ تا ۱۲ ماه کامل می‌شود.

ویژگی موهای پیوندی چیست؟

موهای جدید که بعد از کاشت مو رشد می‌نمایند تمامی ویژگی‌های موهای طبیعی فرد از جمله رنگ، بافت، زاویه و جهت رشد را دارا هستند. در ماه‌های اولیه بعد از پیوند ممکن است موها ظاهر نرم و نازک داشته باشند اما به تدریج به ضخامشان افزوده می‌گردد.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha