مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ترمیم مو و پیوند مو ترمیم مو و پیوند مو
29 آگوست 2018 بدون نظر 491 بازدید

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو

مو در ایجاد چهره ای شاداب و جوان تاثیر بسزایی دارد ، از سوی دیگر داشتن موهای پرپشت باعث بالارفتن حس اعتماد به نفس در فرد می گردد ، اما برخی افراد به طور طبیعی موهای کم پشت و نازکی دارند و در برخی افراد نیز در اثر عوامل مختلفی مانند ؛ زمینه ی ارثی ، اختلالات هورمونی و …. عارضه ی ریزش مو منجر به از بین رفتن ریشه ی مو ( فولیکول مو ) می گردد ، از این رو با توجه به وضعیت مو در افراد مختلف ، انجام عمل ترمیم مو و پیوند مو ضرورت پیدا خواهد کرد ، در همین راستا در این مقاله ، تفاوت ترمیم مو و پیوند مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ترمیم مو و پیوند مو

در رابطه با تفاوت ترمیم مو و پیوند مو می توان عنوان نمود که عمل های زیبایی ترمیم مو و پیوند مو از یکدیگر کاملا متفاوت هستند زیرا در عمل ترمیم مو که عملی موقتی و برای مدتی خواهد بود ، طی یک جلسه بدون محدودیت ، با استفاده از الیاف موی مصنوعی و یا طبیعی ( گران قیمت ) به ایجاد تراکم مورد نیاز از مو در نواحی سر یا صورت ( مژه ، ابرو  ، ریش و یا سبیل ) پرداخته می شود ، این موها قابلیت رشد نخواهند داشت ، با چسب ها و یا ابزار مخصوص بر روی پوست و یا لا به لایه ی موهای طبیعی فرد ثابت خواهند شد.

تفاوت ترمیم مو و پیوند مو

موهای ترمیمی را اگرچه می توان هم اندازه ،هم حالت ، هم ضخامت و هم رنگ موهای طبیعی فرد انتخاب کرد اما در رنگ مختلف وجود دارند و قابلیت رنگ پذیری نیز از دیگر ویژگی این موها می باشد، با کوتاه کردن موهای ترمیمی ، این موها رشد نخواهند کرد ، در حالی که عمل پیوند مو به عمل کاشت مو گفته می شود که در این روش ، جهت ایجاد تراکم مو ، فولیکول های زنده ی و طبیعی مو را از بانک موی پشت سر فرد استخراج کرده ، پس از جداسازی فولیکول ها آنها در محل مورد نظر با ظرافت و دقت بالایی می کارند ، در اثر این عمل دیگر مویی در محل برداشت موها ( بانک مو ) رشد نخواهد کرد ، لذا جهت برداشت فولیکول های پیوند به منظور ایجاد تراکم مو محدودیت وجود دارد .

به منظور انجام عمل پیوند مو اگر چه در هنگام برداشت و کاشت فولیکول ها ایجاد بیحسی موضعی  مانع از دردناک بودن این عمل می گردد اما پس از انجام عمل ، فرد احساس درد خواهد داشت .

نتایج ترمیم مو و پیوند مو

نتیجه ی رشد موهای پیوندی حدود ۹ ماه الی یک سال پس از پیوند مشخص می شود ، لذا در این مدت باید فرد مراقبت های لازم را به عمل آورد. در برخی افراد چنانچه تراکم مو در بانک موی فرد مناسب باشد می توان تراکم مناسبی از مو را در نواحی ریزش کرده ایجاد کرد .

جهت انجام عمل پیوند مو و حفظ نتایج آن ، باید علت عارضه ی ریزش مو در فرد توسط پزشک متخصص تشخیص و درمان گردد ، در غیر این صورت ، عمل پیوند مو ، کاری بی فایده خواهد بود . موهای رشد کرده حاصل از عمل پیوند مو همانند موهای طبیعی فرد خواهند بود و قابل تشخیص نیستند .

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha