مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو پی آر پی کاشت مو پی آر پی
9 آگوست 2018 بدون نظر 539 بازدید

تصورات غلط در مورد کاشت مو پی آر پی

تزریق پی آر پی یکی از روش های درمانی است که امروزه در بسیاری از شاخه های پزشکی ازجمله اعمال زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد پی آر پی برای درمان بیماری های مختلف روش نسبتا نوینی محسوب می شود و هنوز مفهوم آن به خوبی در میان مردم جا نیفتاده و برخی تصورات غلطی در مورد آن دارند. به عنوان مثال برخی افراد فکر می کنند پی آر پی و سلول های بنیادی یک معنا و مفهوم دارند و برخی دیگر فکر می کنند کاشت مو پی آر پی روشی قطعی برای رفع ریزش مو و طاسی است.

مفهوم واقعی پی آر پی و تفاوت آن با سلول های بنیادی

پی آر پی مخفف عبارت پلاسمای غنی از پلاکت است  و به روش درمانی آن پلاکت درمانی هم می گویند. ماده ی پی آرپی از خون خود فرد استخراج می شود، پلاکت ها حاوی فاکتور های رشد هستند و و در فعال کردن سلول های بافت های مختلف بدن موثر هستند ، خود به عنوان سلول مجزایی شناخته نمی شوند و نمی توانند مانند سلول های بنیادی به سلول های خاصی تمایز یابند؛ بنابراین یکی کردن ماهیت سلول های بنیادی و ماده پی ار پی اشتباه است.

تصورات غلط در مورد کاشت مو پی آر پی

امکان کاشت مو پی آر پی یک تصور غلط دیگر در مورد پی آر پی درمانی

هر چند که امروزه پی آر پی درمانی در اعمال زیبایی نظیر جوانسازی پوست و تقویت مو  رواج زیادی پیدا کرده است اما همچنان برخی افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، تصورات غلطی در مورد آن در ذهن خود می پرورانند و به کار بردن اصطلاح کاشت مو پی آر پی نیز به همین مسئله بر می گردد.

رفع ابهام در مورد کاشت مو پی آر پی

در حال حاضر از تزریق پی ار پی به پوست سر جهت تقویت فولیکول های مو و کمک به فعال شدن دوباره ی فولیکول هایی که به دلیل ضعف از عملکرد خود باز مانده اند،استفاده می شود. در موارد مختلف تزریق پی آر پی به پوست سر جهت تقویت موها و جلوگیری از ریزش مو ممکن است نتایج متفاوتی بسته به شرایط افراد مختلف و کیفیت ماده پی ار پی استخراج شده از خون افراد به دست بیاید و در حالت های خیلی خوب تاثیر آن، ممکن است موجب رویش مجدد موهایی شود که عملکرد فولیکول آن ها بنابه دلایل مختلف مختل شده و حالت کرکی پیدا کرده اند.

تزریق پی آر پی درحال حاضر توسط بسیاری از متخصصان به عنوان یک روش درمانی کمکی استفاده می شود. متخصصان کاشت مو نیز گاهی اوقات آن را به عنوان یک روش کمکی برای تقویت موهای پیوندی پس از کاشت مو توصیه می کنند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha