مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تاریخچه کاشت مو تاریخچه کاشت مو
2 اکتبر 2018 بدون نظر 617 بازدید

تاریخچه کاشت مو در جهان چیست؟

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که کاشت مو از چگونه و از چه زمانی ظهور کرده است؟ در این مقاله می خواهیم به تاریخچه کاشت مو در جهان بپردازیم و آن را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

تاریخچه کاشت مو از ابتدا

در طی سال های گذشته استفاده از کاشت مو برای از بین بردن ریزش مو و یا کم پشتی مو بسیار فراگیر شده است به طوری که شاهد هستیم روش های متفاوت و مختلفی نیز برای آن کشف کرده اند. این تحول نتیجه خواست افراد متقاضی کاشت و خود پزشکان متخصص مو برای طبیعی جلوه دادن موهای کاشت شده است.

شروع کاشت مو در ژاپن

اگر بخواهیم به صورت دقیق در رابطه با تاریخچه کاشت مو صحبت کنیم باید بگوییم استفاده از روش های کاشت مو جدید به سالهای دهه ۱۹۳۰ باز می گردد که جراحان ژاپنی از گرفت های کوچک مو برای ترمیم ابرو یا مژه های آسیب دیده استفاده می کردند.

تاریخچه کاشت مو در جهان چیست؟

در آن زمان تلاش ها و پیشرفت های ژاپنی ها در پیوند مو طبیعی مورد توجه قرار نگرفت و با شروع جنگ جهانی دوم و شکست ژاپن، این تلاش ها برای دو دهه دیگر نیز مخفی ماند.

تا تا قبل از سال ۱۹۵۰ میلادی تصور بر این بود که هر مویی که در منطقه کم پشت یا طاس سر کاشته شود، یا رشد نخواهد کرد یا رشد آن به اندازه موهای منطقه کم پشت خواهد بود.

اولین روش کاشت مو

اما دکتر “ارنتریش” نشان داد که موهای کاشته شده در محل جدید به همان اندازه که در محل اولیه خود بوده اند در محل جدید سر نیز رشد خواهند کرد. اما اوایل دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۸۰ میلادی تنها روش موجود برای کاشت مو روش گرافت برداری بود که یک تکه بزرگ از پوست برداشته می شد و گرافت های آن را برای انتقال به ناحیه مورد نظر برداشت می کردند و در هر جلسه درمانی تنها ۵۰ الی ۱۰۰ گرافت قابل انتقال بود.

اما این روش یک مشکل اساسی داشت و آن آسیب رسیدن بسیار شدید به ناحیه ی دهنده مو بود و همچنین یک خط بسیار زشت در ناحیه پشت سر افراد. اما در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل ۱۹۹۰ ، تکنیک دیگری رایج شد که در این روش تعداد موها در هر گرفت بین ۴ تا ۱۳ عدد است.

در این روش از برشهای کوچکی در ناحیه دهنده استفاده می شد درنتیجه جای زخم کمتری بجا می ماند. و اما در نهایت در اواسط دهه ۱۹۹۰، تکنیک استخراج واحدهای فولیکولی رایج شد.

این روش همانند روش های گذشته جای زخمی بر روی سر بیمار بجای میگذاشت اما نه به آن شدت تا اینکه پزشکان توانستند دو روش نوین FUE و SUT با بیشترین بهره وری از علم روز، طبیعی ترین نتیجه و کمترین عوارض جانبی در دنیا باب کنند که امروزه به شکل فراوانی از آن استفاده میشود.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha