مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کمبود گلوتامین کمبود گلوتامین
15 اکتبر 2018 بدون نظر 1223 بازدید

تاثیر کمبود گلوتامین در ریزش مو

ریزش مو در هر سنینی میتواند به وجود آید به همین دلیل باید برای جلوگیری از آن از روش های موثری که وجود دارد استفاده نمود. برای جلوگیری از ریزش مو بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به دلایل مختلف آن آشنا شوید تا بتوانید با جلوگیری از آن ها از رشد و تراکم موهایتان را افزایش دهید. بهتر است بدانید کمبود گلوتامین و عناصر ضروری بدن یکی از دلایل اصلی ریزش مو است به همین دلیل برای اینکه دچار ریزش مو نشوید باید به این مورد توجه کافی داشته باشید.

تاثیر کمبود گلوتامین در ریزش مو

همانطور که میدانید موهای سر برای اینکه رشد کافی داشته باشند به ویتامین ها و عناصر مختلفی نیاز دارند به همین دلیل در صورتی که میزان هر کدام از آن ها در بدن کاهش پیدا کند ممکن است شاهد ریزش مو و مشکلات دیگر باشیم. برای جلوگیری از این مشکل باید تا جایی که امکان دارد با مراجعه به متخصصان زیبایی و انجام آزمایشات دوره از کمبود عناصر ضروری بدن اطلاع یابید.

تاثیر کمبود گلوتامین در ریزش مو

گلوتامین یک نوع از آمینو اسید های ضروری بدن است که در فعالیت های بیوشیمیایی بدن نقش مهمی دارد. این مادی ضروری در سنتر پروتئین ها و چربی ها نقش مهمی را ایفا میکند به همین دلیل کمبود گلوتامین باعث میشود تا رشد موها کاهش پیدا کند. افرادی که دچار این مشکل میشوند دچار اضطراب های شدید، لاغری و یبوست یا اسهال خواهند شد.

علت کمبود گلوتامین در بدن

کمبود گلوتامین در بدن میتواند علل مختلفی داشته باشد به همین دلیل باید برای بررسی دقیق آن به پزشک مراجعه کرد. اما به طور کلی کمبود آن به علت استفاده از رژیم غذایی نا مناسب است. البته در بسیاری از مواقع ممکن است بیماری های مختلف هم باعث کاهش جذب گلوتامین در بدن شود.

رفع کمبود گلوتامین برای درمان ریزش مو

برای اینکه دچار کمبود گلوتامین نشوید باید از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید. افرادی که به علت کمبود این عنصر دچار ریزش مو شده اند باید تا جایی که امکان دارد مصرف لبنیات در رژیم غذایی خود را افزایش دهند.

به طور کلی مصرف آجیل، تخم مرغ، گوشت قرمز، گوشت مرغ و حبوبات هم باعث افزایش گلوتامین در بدن میشود به همین دلیل باید تا جایی که امکان دارد در رژیم غذایی خود از آن استفاده کنید.

البته در بسیاری از موارد میتواند کمبود گلوتامین در بدن را با استفاده از مکمل ها جبران کرد. اما این کار باید حتما زیر نظر پزشک انجام شود چون برخی از افراد ممکن است به علت شرایطی که دارند با استفاده از مکمل ها دچار عارضه شوند.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha