مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کمبود پروتئین کمبود پروتئین
15 اکتبر 2018 بدون نظر 1102 بازدید

تاثیر کمبود پروتئین در ریزش مو

موها برای اینکه رشد کنند به ویتامین ها و عناصر مختلفی نیاز دارند به همین دلیل در صورتی که مقدار این عناصر کاهش پیدا کند قطعا با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد و حتی ممکن است دچار ریزش مو شوید. برای جلوگیری از این مشکل باید به عادات غذایی خود توجه کافی داشته باشید چون تنها در این صورت است که میتوانید از ریزش مو و مشکلاتی که به دنبال ان می آید پیشگیری کنید. در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به تاثیر کمبود پروتئین در ریزش مو بپردازیم پس با ما همراه باشید.

تاثیر کمبود پروتئین در ریزش مو چیست؟

از میان عناصر مختلفی که در بدن وجود دارد پروتئین ها از عناصری هستند که وجود آن ها در بدن تاثیر زیادی در سلامت عمومی بدن خواهد داشت به همین دلیل باید تا جایی که ممکن است با استفاده از غذاهای پروتئینی کمبود آن را در بدن جبران کنید. کمبود پروتئین در بدن علاوه بر ریزش موی سر باعث میشود تا شاهد تحلیل عضلات باشید و بیشتر در معرض بیماری های مختلف قرار داشته باشید.

تاثیر کمبود پروتئین در ریزش مو

بهتر است بدانید پروتئین بخش قابل توجهی از ساختار پوست و مو را تشکیل داده است به همین دلیل اگر در بدن پروتئین کافی وجود نداشته باشد موها در کمترین زمان ممکن دچار ریزش خواهند شد و علاوه بر این ممکن است شاهد بیماری های مختلف پوستی باشید. افرادی که دچار کمبود پروتئین شده اند عمدتا موهای نازک و آسیب پذیری دارند.

علائم کمبود پروتئین در بدن

همانطور که گفتیم یکی از علائم اصلی کمبود پروتئین در بدن ریزش مو، نازکی و خشکی آن است. اما علاوه بر این در صورتی که دچار این مشکل شده باشید علائم دیگری نیز وجود دارد که میتوانید با توجه به آن از کمبود پروتئین در بدن خود اطمینان حاصل کنید. یکی از علائم رایج کمبود پروتئین اضطراب و بد خوابی است.

علاوه بر این افرادی که از مقادیر کمی از پروتئین ها استفاده میکنند در عضله سازی دچار اختلال میشوند و سیستم ایمنی بدنشان دچار ضعف میشود بنابر این اگر عضلات تان در حال تحلیل است و زود به زود دچار بیماری های مختلف میشوید ممکن است دچار کمبود پروتئین شده باشید.

برای جلوگیری از کمبود پروتئین در بدن باید چه کرد؟

برای جبران فقدان پروتئین در بدن بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید. بهترین رژیم غذایی برای افزایش پروتئین در بدن رژیم غذایی خواهد بود که در آن گوشت گاو، مرغ و بوقلمون وجود داشت باشد. علاوه بر این بهتر است برای در رژیم غذایی تان غذاهایی مانند جو دو سر، گندم سیاه، تاج خروس و تخم کتان وجود داشته باشد.

[تعداد: 2   میانگین: 3.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha