مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کمبود ویتامین کمبود ویتامین
15 اکتبر 2018 بدون نظر 655 بازدید

تاثیر کمبود ویتامین در ریزش مو

بسیاری از افراد آرزو دارند تا موهایی زیبا داشته باشند اما معمولا بسیاری از افراد به سلامت موهای خود اهمیت نمیدهند و همین باعث میشود موهایشان با مشکلات مختلف روبرو شود. کمبود ویتامین های مختلفی یکی از مهمترین عوامل در وارد شدن آسیب های مختلف به موهاست به همین دلیل برای این که موهای زیبایی داشته باشید باید حتما تا جایی که امکان دارد از رژیم غذایی مناسب استفاده کنید. در ادامه به تاثیر ویتامین و کمبود آن در ریزش مو خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

تاثیر کمبود ویتامین ها در ریزش مو

ریزش موی سر یکی از مشکلاتی است که ممکن است بسیاری از افراد در طول زندگی خود به آن مبتلا شوند. متاسفانه بسیاری از افراد تصور میکنند دلیل ریزش مو فقط مشکلات ژنتیکی است و نمیتوان به هیچ وجه از ریزش مو جلوگیری به عمل آورد به همین دلیل به هیچ وجه به سلامت موها توجه نمیکنند و همین باعث میشود تا دچار ریزش موی ناشی از کمبود ویتامین ها شوند.

تاثیر کمبود ویتامین در ریزش مو

بهتر است بدانید موها برای اینکه رشد کافی داشته باشند به ویتامین های مختلف نیاز دارند به همین دلیل هر گونه کمبود ویتامین در بدن باعث ریزش مو و نازکی آن میشود. یکی از اصلی ترین علت های نازکی مو مخصوصا در سنین پایین استفاده از رژیم غذایی نامناسب است که متاسفانه بسیاری از افراد از این موضوع اطلاع ندارند.

جلوگیری از کمبود ویتامین برای افزایش رشد مو

برای جلوگیری از کمبود ویتامین ها باید به رژیم غذایی خود توجه کافی داشته باشید. بهتر است در صورت امکان برای تهیه ی برنامه غذایی مناسب به متخصصان تغذیه مراجعه کنید تا هم سلامتی تان افزایش پیدا کند و هم شاهد افزایش رشد موها باشید. علاوه بر این بهتر است هر چند وقت یکبار با مراجعه به پزشک از عدم کمبود ویتامین های مختلف در بدن اطمینان حاصل کنید.

برای جلوگیری از ریزش موی ناشی از سوء تغذیه برخی از افراد باید به مصرف قرص ها و مکمل های مختلف بپردازند تا ویتامین های مورد نیاز بدن تامین شود.

سایر دلایل ریزش مو

علاوه بر کمبود ویتامین دلایل دیگری هم وجود دارند که باعث ریزش مو میشوند به همین دلیل همیشه نباید دلیل ریزش موی خود را کمبود عناصر ضروری و ویتامین ها بدانید. ریزش مو در بسیاری از مواقع به علت مشکلات ژنتیکی، بیماری های روحی، آلوپسی، بیماری های کبدی، کم کاری تیروئید و … ممکن است رخ دهد.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha