مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رنگ کردن موی سر رنگ کردن موی سر
28 جولای 2018 بدون نظر 546 بازدید

رنگ کردن موی سر چه تاثیری در ریزش مو دارد؟

شاید برای خیلی از افراد این مسئله پیش آمده باشد که پس از رنگ کردن موی سر خود، احساس کنند موها دچار ریزش مو شده و کم پشت تر از گذشته به نظر می رسند و چنین استنباط کنند که رنگ کردن موها موجب ریزش آن ها شده است.

پروسه ی رنگ کردن موی سر و ارتباط ان با ریزش موی سر در فاز تلوژن

برای رنگ کردن موها ابتدا رنگ مو به موها و پوست سر مالیده می شود و پس از گذشت مدت زمان مشخصی، شستشوی سر با مالش سر و موها در زیر آب انجام می شود؛ سپس برای نرم کردن موها و کاهش التهابات مو و پوست سر مواد نرم کننده ای به سر مالیده می شود و دوباره آبکشی صورت می گیرد؛ یعنی در یک پروسه ی معمول و ساده ی رنگ کردن موهای سر چهار مرتبه  به صورت متوالی موها مالیده می شوند و دو مرتبه آبکشی می شوند.

این مالش ها و شستشو های متوالی باعث می شود تمامی موهایی که در فاز تلوژن یا استراحت بوده و استحکام خیلی کمی دارند، به آسانی از پوست سر جدا شده و بریزند و به این ترتیب حجم موهای ریخته شده پس از رنگ کردن مو نسبت به حالت معمول بیشتر باشد.

رنگ کردن موی سر چه تاثیری در ریزش مو دارد؟

تاثیر ترکیبات رنگ مو در ریزش موها

یکی دیگر از مواردی که با رنگ کردن موی سر برای موها اتفاق افتاده و در ریزش موها بی تاثیر نیست، اثرات مخرب مواد شیمیایی موجود در رنگ مو بر روی ساقه ی مو طی رنگ گرفتن موها می باشد. برای اینکه رنگ طبیعی موها تغییر کند و موها رنگ جدیدی به خود بگیرند، پراکسید هیدروژن موجود در رنگ مو، ساختار کوتیکول مو را ملتهب  کرده و منافذی برای وارد شدن رنگ مصنوعی به درون ساقه ی مو ایجاد می کند.

ساقه ی موهای رنگ شده نسبت به موی طبیعی و دستکاری نشده، متخلخل تر هستند و به همین دلیل با سرعت بیشتری پروتئین های موجود در ساختار مو در زمان شستشوها و آراستن های روزمره از بین می روند و خشکی مو نیز بیشتر می شود، در نتیجه موها ضعیف تر و نازک تر شده و دچار شکست می شوند؛ شکستن موها هم باعث ریزش موهای خرد شده از ناحیه ساقه ی مو می شود.

جمع بندی تاثیر رنگ کردن موی سر در ریزش مو

خلاصه ی مطالب گفته شده این است که رنگ کردن می تواند ریزش موهای در فاز تلوژن را آسان تر کرده و از طرفی با تاثیری که بر روی ساختار ساقه ی مو دارد موجب شکستن موها و در نتیجه خرد شدن و ریزش آن ها شود. اما در موارد بسیار کمی رنگ کردن موها موجب ریزش مو ناشی از ضعف فولیکول مو می شود.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha