مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

سیگار بر ریزش مو سیگار بر ریزش مو
7 نوامبر 2018 بدون نظر 1871 بازدید

تاثیر ترک سیگار بر ریزش مو

ریزش مو میتواند دلایل مختلفی داشته باشد به همین دلیل برای اینکه موها دچار ریزش نشوند باید به موارد مختلفی توجه داشت. از میان عوامل مختلفی که بر روی ریزش مو تاثیر گذارند سیگار یکی از مواردی است که تاثیر زیادی بر روی ریزش مو دارد به همین دلیل افرادی که به استعمال دخانیات و یا سیگار میپردازند بیشتر در معرض ریزش مو و مشکلات پوستی قرار میگیرند به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم تا به تاثیر ترک سیگار بر ریزش مو بپردازیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تاثیر ترک سیگار بر ریزش مو چیست؟

مصرف سیگار میتواند تاثیر بسیار مخربی بر روی سلامت انسان داشته باشد به همین دلیل باید تا جایی که امکان دارد با استفاده از روش های مختلف به ترک سیگار پرداخت.

امروزه مراکز زیادی وجود دارند که میتوان برای کنار گذاشتن سیگار از خدمات مشاوره ای و متد هایی که ارائه میدهند استفاده نمود. در صورتی که این کار در سریعترین زمان ممکن انجام شود جلوی ریزش مو هم تا حدی گرفته خواهد شد.

تاثیر ترک سیگار بر ریزش مو

افرادی که به ترک سیگار میپردازند تاثیر ترک سیگار بر ریزش مو را به سرعت خواهند دید چون سیگار به علت تاثیری که بر روی کاهش خون رسانی پوست سر دارد باعث میشود تا مواد مغذی به اندازه ی کافی در اختیار فولیکول ها قرار نگیرد و شاهد ریزش و کاهش رشد موها باشیم. به همین دلیل ترک سیگار باعث افزایش سلامت مو خواهد شد و بسیاری از افراد با ترک سیگار شاهد کاهش ریزش مو خواهند بود.

کاهش اثرات سیگار بر ریزش مو

برای کاهش اثرات مخرب سیگار بر روی مو بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که به ترک سیگار بپردازید چون همانطور که گفتیم تاثیر ترک سیگار بر ریزش موی سر بسیار قابل توجه خواهد بود.

اما به غیر از این افرادی که سیگاری هستند بهتر است به رژیم غذایی خود توجه بیشتری داشته باشند و بیشتر از غذاهای آنتی اکسیدان دارد استفاده کنند تا شاهد افزایش رشد موهای خود باشند.

ریزش مو چه علت هایی دارد؟

همانطور که گفتیم نمیتوان تاثیر ترک سیگار بر ریزش مو را نادیده گرفت اما بهتر است بدانید علاوه بر سیگار عوامل دیگری هم وجود دارند که باعث ریزش مو خواهند شد.

از میان عوامل مختلفی که وجود دارد ژنتیک یکی از مهمترین موارد است که باعث میشود فرد از اوایل سنین جوانی ریزش مو در قسمت های مختلف سر را تجربه کند.

استرس، سوء تغذیه، بیماری آلوپسی، بیماری های کبدی، کم کاری تیروئید و سایر بیماری ها هم از مواردی هستند که باعث ریزش موی خفیف تا شدید خواهند شد.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha