مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

لیزر lllt لیزر lllt
19 آگوست 2018 بدون نظر 768 بازدید

تاثیرات لیزر lllt در درمان مشکلات مربوط به مو و ریزش آن

لیزر lllt از لیزر های کم توان است و lllt  مخفف عبارت low level laser(light) therapy می باشد. در دستگاه های دارای این تکنولوژی، نور لیزری کم توان تاثیرات درمانی دارد و این روش درمانی، زیرشاخه ای از لیزر تراپی قرار می گیرد. گاهی اوقات  نیز این نوع از لیزر را به عنوان زیرشاخه ای از فتوتراپی یا نوردرمانی نیز قرار می دهند و در این صورت به آن درمان با استفاده از نور کم می گویند در این حالت LED دستگاه ساطع کننده ی نور است.

تاثیرات لیزر lllt  بر فولیکول مو

لیزرهای کم توان می توانند باعث ایجاد واکنش های شیمیایی در سلول های بدن شوند که به این خاصیت آن ها خاصیت فتوشیمیایی گفته می شود. محققان بر این باورند که تاثیرات فتوشیمیایی لیزرهای کم توان موجب می شود که فولیکول های مو تحریک شده و تکثیر یابند و همچنین از ریزش موی سر جلوگیری گردد. با انجام آزمایشات زیادی مناسب ترین طول موج و قدرت و شدت لیزر برای ایجاد بیشترین و بهترین تاثیر در تحریک فولیکول های مو تعیین شده است و در حال حاضر از این نوع لیزر به صورت ایمن و با کمترین عوارض جانبی در تحریک فولیکول های مو برای رویش مجدد موهای ریخته شده و همچنین تقویت عمومی مو استفاده می شود.

تاثیرات لیزر lllt در درمان مشکلات مربوط به مو و ریزش آن

اشکال کاربردی دستگاه های لیزری کم توان برای رفع مشکلات مو

امروزه لیزر های کم توان به شکل کلاه هایی که استفاده از آن ها  راحت است و حتی به صورت دستگاه های شانه مانندی طراحی و ساخته شده اند که می توان از آن ها در کلینیک های پوست و مو و یا در خانه و زیر نظر پزشک استفاده نمود.

استفاده از دستگاه لیزر کم توان جهت رفع چه مشکلاتی از مو کارایی دارد؟

در حال حاضر  اثرات درمانی لیزر lllt در طاسی ناشی از هورمون مردانه اثبات شده است اما برای سایر انواع طاسی هنوز چیزی اثبات نگردیده.  استفاده از این روش در درمان طاسی مردانه نیز، زمانی که ریزش مو خیلی شدید نباشد، بهتر جواب می دهد. نکته ی دیگر که در مورد درمان ریزش مو با لیز کم توان باید گفت این است که نتایج درمان در افراد مختلف، متفاوت است.

با توجه به این گفته ها قبل از کاربرد دستگاه های لیزر کم توان که نمونه های خانگی آن در داروخانه ها هم به فروش می رسد، بهتر است به پزشک متخصص مو مراجعه کرده و پس از تشخیص علت مشکلات مو، در صورت لزوم از این دستگاه استفاده نمود.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha