مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بیماری های مو بیماری های مو
16 اکتبر 2018 بدون نظر 592 بازدید

بیماری های مو و روش های درمان آنها

برای اینکه موهای سالمی داشته باشید باید به صورت مرتب از موهایتان مراقبت کنید چون پوست و موی سر حساسیت زیادی دارد و ممکن است در طول زمان دچار آسیب های مختلفی شود. برای جلوگیری از اسیب هایی که به موها وارد میشود میتوان از روش های سنتی استفاده کرد اما قبل از هر چیز باید علت آن مشخص شود چون برخی از مشکلاتی که به وجود می آید را نمیتوان به راحتی برطرف نمود. در این مطلب تصمیم گرفته ایم به بیماری های مو و روش های درمان آنها بیشتر بپردازیم.

پیشگیری از بیماری های مو

بهترین کار برای اینکه دچار بیماری های مو نشوید این است که با روش های مختلف از بروز آن ها جلوگیری به عمل بیاورید چون متاسفانه در بسیاری از مواقع نمیتوان به راحتی بیماری هایی که به وجود می آورد را برطرف کنید.

بهترین کار برای این که موهایی سالم داشته باشید این است که از شوینده ای مناسب برای شستشوی موها استفاده کنید که برای پوست و موهایتان سازگاری داشته باشد.

بیماری های مو و روش های درمان آنها

انتخاب شوینده های مناسب برای شستشوی سر باعث میشود تا ph طبیعی سر حفظ شود و دچار بیماری های مختلف مو مانند قارچ، شوره، حساسیت و … نشوید.

علاوه بر این باید سعی کنید تا جایی که امکان دارد در رژیم غذایی خود از غذاهای مقوی استفاده کنید تا ویتامین های کافی در اختیار پوست و مو قرار گیرد. کنار گذاشتن استعمال دخانیات هم قطعا باعث پیشگیری از بیماری های مو خواهد شد.

بیماری های قارچی مو

بیماری های قارچی مو یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری از افراد برای درمان آن به متخصصان زیبایی مراجعه میکنند. به وجود آمدن بر روی سر مشکلات زیادی را میتواند به وجود بیاورد.

از میان بیماری های مو، افرادی که دچار بیماری های قارچی میشوند خارش، سوزش، التهاب و قرمزی را در قسمت سر خود مشاهده میکنند علاوه بر این ممکن است شاهد ریزش مو نیز باشند.

برای جلوگیری از بیماری های قارچی باید تا جایی که امکان دارد از وسایل شخصی دیگران استفاده نشود. در صورتی که به این بیماری دچار شده اید با درمان های دارویی معمولا میتوان به نتیجه رسید.

شوره موهای سر

در میان بیماری های مو شوره سر هم میتواند مشکلات زیادی را برای افراد به وجود آید به همین دلیل باید به سرعت درمان شود. برای درمان شوره ی سر میتوان از شامپوهای مخصوص به همراه لوسیون ها استفاده کرد. به طور کلی شوره ی سر میتوانند دلایل مختلفی داشته باشد که از میان آن میتوان به بیماری های قارچی، حساسیت پوست سر و … اشاره نمود.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha