مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بیماری های موی سر بیماری های موی سر
24 نوامبر 2018 بدون نظر 522 بازدید

انواع بیماری های موی سر و روش های درمانی

موها یکی از اجزای زیبایی چهره می باشند که تحت تاثیر عوامل بیرونی و محیطی همواره در معرض آسیب قرار دارند و به همین دلیل چه از نظر ظاهری و چه از نظر ریشه دچار بیماری های مختلف می شوند و ممکن است در نهایت دچار ریزش شوند و به همین دلیل بیماری های مو باید به موقع شخیص  و درمان شوند اما انواع بیماری های موی سر و روش های درمانی آنها چیست.

بیماری های موی سر

گر چه بیماری های مختلف و نادری در مورد مو در سرتاسر جهان وجود دارد اما به طور کلی بیماری های  شناخته شده  و شایع مو بیماری هایی مانند شوره سر، موخره، آلوپسی، بیماری مرواریدی و خشکی هستند که بسیار همه گیر هستند و تعداد زیادی از مردم همه ساله درگیر این بیماری های مربوط به مو می شوند که می توان با  شناخت درست این مشکلات به درمان آنها پرداخت.

انواع بیماری های موی سر و روش های درمانی

درمان بیماری های موی سر

درمان موخره

موخره که به دلیل خشکی موها ایجاد می شود و باعث دو شاخه شدن نوک موها می شود و موها را خشک و شکننده و بدرنگ می سازد مسری می باشد و در اغلب موارد تنها با کوتاه کردن نوک موها قابل رفع کردن می باشد اما مرطوب نگه داشتن موها و استفاده از روغن های گیاهی باعث بهبود وضعیت موها خواهد شد.

درمان شوره سر

شوره سر که به دلایل مختلفی چون استرس، میزان زیاد چربی پوست سر و رطوبت ایجاد می گردد با استفاده از شامپوی ضد شوره و درمان های خانگی چون سرکه سیب و قرار دادن سرکه سیب بر روی پوست سر و ماساژ پوست با آن قابل رفع خواهد بود.

درمان بیماری مرواریدی

در این بیماری که به دلیل خشک بودن موها، مو متورم می گردد و دچار شکنندگی می گردد تنها راه درمان حفظ رطوبت مو با استفاده از نرم کننده و عدم استفاده از سشوار و فر کردن موها می باشد.

درمان آلوپسی

ریزش مو که بر اثر عوامل مختلفی به وجود می آید با استفاده از محلول های موضعی، مصرف انواع قرص ها و مکمل های ویتامینی و تزریق دارو و ترکیبات تقویتی به پوست سر قابل درمان خواهد بود.

درمان خشکی مو

یکی از شایع ترین دلایل خشکی موها استفاده از سشوار و رنگ ‌کردن زیاد موها می باشد که با عدم استفاده از سشوار و استفاده از ترکیبات طبیعی نرم کننده مانند روغن آرگان، کنجد و زیتون  می توان لطافت و نرمی را به موها هدیه کرد.

مزوتراپی درمان بیماری های موی سر

یکی از روش های پرطرفدار و بدون عارضه درمان مشکلات مو مانند ریزش  وخشکی و شکنندگی موها مزوتراپی می باشد که در این روش از طریق تزریق های  مختلف و با کمک سوزن های بسیار ظریف انواع ویتامین ها، پروتئین، کلاژن، املاح معدنی و ترکیبات دارویی جهت تقویت پیاز مو به ریشه آنها تزریق می گردد تا لا کمک این روش فولیکول های مو تغذیه بهتری داشته باشند و به جز رفع ریزش با ضخامت بهتری رشد نمایند.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha