مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بیماری باعث ریزش مو بیماری باعث ریزش مو
23 دسامبر 2018 بدون نظر 501 بازدید

چه بیماری باعث ریزش مو می شود؟

در صورتی که دچار ریزش مو شده اید و تصور میکنید میتوانید به راحتی از کنار آن عبور کنید بهتر است حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. متاسفانه افراد زیادی تصور میکنند که ریزش مو به هیچ گونه درمان نیاز ندارد و به خودی خود درمان میشود در حالی که در برخی موارد ریزش مو نشانه ی بیماری دیگری در بدن خواهد بود به همین دلیل نباید نسبت به آن بی تفاوت بود. در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چه بیماری باعث ریزش مو میشود؟

انواع بیماری باعث ریزش مو

بهتر است بدانید ریزش مو همیشه به علت مشکلات ژنتیکی نیست به همین دلیل افرادی که دچار ریزش مو میشوند باید حتما این موضوع را بدانند که چه بیماری باعث ریزش مو میشود و چگونه باید به درمان آن پرداخت. بهتر است بدانید اختلالات غده ی تیروئید یکی از رایج ترین دلایل ریزش موهاست که باید قبل از هر چیز به بررسی آن پرداخت. معمولا متخصصان با علائم ریزش مو میتوانند به آن پی ببرند.

چه بیماری باعث ریزش مو می شود؟

بهتر است بدانید اختلالات تیروئید فقط باعث ریزش مو نمیشود به همین دلیل باید سریعا به درمان آن پرداخت. کم کاری یا پرکاری تیروئید میتواند مشکلات بینایی، بیماری های پوستی، استرس و اضطراب و بسیاری از مشکلات دیگر را به وجود آورد اما خوشبختانه درمان آن کار چندان سختی نخواهد بود و با استفاده از روش هایی که در حال حاضر وجود دارد میتوان در کمترین زمان ممکن به رفع آن پرداخت.

بیماری آلوپسی

در پاسخ به این سوال که چه بیماری باعث ریزش مو میشود باید بیماری آلوپسی را هم معرفی کرد. متاسفانه این بیماری نه تنها باعث ریزش موی سر خواهد شد بلکه باعث ریزش ابروها و مژه ها هم میشود. علامت اصلی این بیماری این است که موها در قسمت های مختلف بدن به صورت سکه ای دچار ریزش میشوند و علاوه بر این  پوست آن ناحیه دچار تغییر رنگ میشود که در برخی موارد همراه با درد خواهد بود. متاسفانه بیماری آلوپسی در برخی موارد به راحتی قابل درمان نخواهد بود اما بسیاری از افراد هم با استفاده از روش هایی که وجود دارد به نتیجه خواهند رسید.

بیماری درماتوفیتوز

درماتوفیتوز یا کچلی قارچی هم نوعی بیماری است که ممکن است بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار آن شوند. این بیماری باعث ریزش مو میشود اما درمان آن کار چندان سختی نیست.  بهتر است بدانید این بیماری سن و سال نمی شناسد به همین دلیل ممکن است در سنین مختلف با آن روبرو شوید.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha