مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بیماری باعث ریزش ابرو بیماری باعث ریزش ابرو
22 دسامبر 2018 بدون نظر 398 بازدید

چه بیماری باعث ریزش ابرو می شود؟

در صورتی که دچار ریزش ابرو شده اید و تصور میکنید برای رفع آن باید از روش هایی که در سالن های زیبایی استفاده میشود، بهره بگیرید باید به این نکته توجه داشته باشید که ریزش ابرو در برخی از موارد ممکن است به علت بیماری های نهفته در بدن به وجود آمده باشد به همین دلیل به جای اینکه فقط با دنبال روشی برای پنهان کردن نقاط خالی ابرو باشید بهتر است سعی کنید علت دقیق ریزش ابرو را پیدا کنید. در ادامه تصمیم گرفته ایم به این موضوع بپردازیم که چه بیماری باعث ریزش ابرو می شود؟

انواع بیماری باعث ریزش ابرو

بیماری آلوپسی

ریزش ابرو همیشه به یک علت رخ نخواهد داد به همین دلیل نمیتوان بیماری خاصی را معرفی کرد که در همه ی افراد باعث ریزش مو شود. اما در پاسخ به این سوال که چه بیماری باعث ریزش ابرو میشود بهتر است قبل از هر چیز به بیماری آلوپسی بپردازیم چون این بیماری تقریبا بدترین بیماری برای ریزش ابروها به شمار میرود به طوری که باعث ریزش تمام ابروهای بیمار خواهد شد و حتی مژه ها هم خواهند ریخت.

چه بیماری باعث ریزش ابرو می شود؟

متاسفانه بیماری آلوپسی قابل پیشگیری نیست و هنوز دانشمندان به دلیل اصلی آن پی نبرده اند اما طبق تحقیقاتی که انجام شده بیماری آلوپسی به یک سری ژن ها وابستگی دارد. این بیماری درمان مشخصی ندارد به همین دلیل افرادی که دچار آن میشوند باید به امتحان کردن روش های مختلف بپردازند. برای رفع موقت ریزش ابروها بر اثر آلوپسی میتوان از روش هایی مانند میکروپیگمنتیشن استفاده نمود.

بیماری تلوژن افلوویم

تلوژن افلوویم هم از بیماری هایی است که حتی کودکان هم ممکن است دچار آن شوند. این بیماری باعث ریزش ابرو در سنین مختلف خواهد شد اما خوشبختانه درمان آن بسیار ساده خواهد بود و افرادی که دچار آن میشوند میتوانند در مدت زمانی کوتاه شاهد رشد موهای خود باشند.

بهتر است بدانید این بیماری به علت شوک های محیطی به وجود می آید. مثلا افرادی که دچار مشکلات روحی شدید میشوند یا از رژیم هایی غذایی نامناسب استفاده میکنند به صورت موقت این ریزش مو را تجربه خواهند کرد.

تریکوتیلومانیا

بهتر است بدانید تریکوتیلومونیا هم از مشکلاتی است که باعث ریزش ابرو ها خواهد شد. این بیماری باعث ریزش ابرو و حتی موهای سر میشود. افرادی که به بیماری تریکوتیلومانیا مبتلا میشوند به علت یک نوع اختلال روانی اقدام به کندن موهای خود میکنند در صورتی که خودشان هم نمیدانند که ریزش ابروهایشان به علت کندن موها به وجود آمده است.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha