مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بیشترین ریزش مو بیشترین ریزش مو
1 دسامبر 2018 بدون نظر 510 بازدید

بیشترین ریزش مو در کدام فصل است؟

ریزش موی فصلی از جمله مشکلاتی است که ممکن است هر فردی را درگیر خود سازد، در همین راستا در این مقاله، فصل بیشترین ریزش مو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

بیشترین ریزش مو

عارضه ریزش مو در یک فرد زمانی رخ می دهد که بیش از میانگین روزانه یعنی ۵۰ الی ۱۰۰ عدد تار مو در طول روز ریزش کند، در این صورت با تداوم ریزش موها، از تراکم موها کاسته می شود و فرد کم پشتی موها را حس خواهد کرد. تداوم ریزش مو باید مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد و از ریزش بیشتر موها جلوگیری شود.

بیشترین ریزش مو در کدام فصل است؟

فصل بیشترین ریزش مو

در فصول مختلف سال ممکن است فرد به دلیل تغییرات آب و هوایی و تاثیراتی که میزان تابش خورشید بر موها دارد، دچار ریزش موی فصلی گردد، این عارضه که به صورت موقتی است و با سازگار شدن موها با شرایط جدید، از بین می رود، عارضه ی نگران کننده ای نیست و پس از چند هفته به تدریج رفع می گردد.

ریزش موی فصلی می تواند در هر یک از چهار فصل سال برای فرد رخ دهد که با توجه به میزان مقاومت و استحکام ریشه ی موها، شدت ریزش موها ممکن است در افراد مختلف و در فصول مختلف سال ؛ متفاوت باشد، اما براساس تحقیقاتی که با توجه به سرچ هایی که افراد در گوگل جهت یافتن راه حل درمان ریزش موی فصلی، انجام داده اند، مشخص است که بیشترین ریزش مو در فصول سرد سال یعنی پاییز و زمستان رخ می دهد، زیرا کاهش نور خورشید که تولید کننده ی ویتامین موثر در رشد و تقویت موها ( ویتامین D ) است، در فصول پاییز و زمستان سبب افزایش ریزش موها خواهد شد.

درمان ریزش موی فصلی

ریزش موی فصلی با توجه به فصل ریزش مو انجام می شود، به عنوان مثال اگر ریزش مو در فصل تابستان باشد، باید از قرار گیری بیش از حد در معرض نور خورشید جلوگیری کرد و با انجام اقداماتی چون ؛ ماساژ درمانی،افزایش مصرف میوه و سبزیجات تازه، شست و شوی منظم و… از ریزش بیشتر موها جلوگیری کرد. ریزش موی فصلی عارضه ی خطرناکی نبوده و پس از ۴ الی ۶ هفته برطرف خواهد شد.

[تعداد: 3   میانگین: 4.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha