مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بهترین متد کاشت مو بهترین متد کاشت مو
18 جولای 2018 بدون نظر 670 بازدید

بهترین متد کاشت مو برای افراد کدام است؟

امروزه عمل کاشت مو از طریق روش‌های متعددی که کاربردهای خود را دارند، امان پذیر است. اما گاهی اوقات برخی مراکز کاشت مو بنا به تخصص خود یک روش را به‌عنوان بهترین متد کاشت مو تبلیغ می‌کنند و یا افراد متقاضی کاشت مو اصرار دارند که پزشک متخصص از روش خاصی برای آن‌ها استفاده کنند؛ اما به‌راستی آیا یک روش کاشت یا پیوند مو می‌تواند بهترین روش برای همه‌ی افراد باشد؟

متدهای کاشت مو

روش‌های مختلفی برای انجام پیوند مو وجود دارد که پایه و اساس همه آن‌ها جدا کردن فولیکول‌های مو از پوست سر و یا بدن خود فرد و انتقال آن‌ها به ناحیه‌ای که دچار ریزش مو شده است می‌باشد. در روش‌های قدیمی‌تر این مراحل توسط تیم پزشکی انجام می‌شد ولی امروزه پیوند مو توسط دستگاه‌های اتوماتیک نیز ابداع شده‌اند. مهم‌ترین متدهای پیوند مو عبارتند از:

  • روش fit
  • روش fut
  • روش sut
  • روش fug
  • روش ترکیبی

بهترین متد کاشت مو برای افراد کدام است؟

نقش شرایط و خواسته‌های متقاضیان برای انتخاب مناسب‌ترین متد

همه‌ی افرادی که تمایل به کاشت مو دارند، شرایط یکسانی نداشته و در یک سری موارد از قبیل الگوی ریزش مو، میزان یا سطح طاسی، جنس مو، بانک مو، سبک زندگی، انتظارات و خواسته‌ها و … با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند، بر همین اساس پیشنهاد یک متد کاشت موی خاص به‌عنوان بهترین روش کاشت مو برای همه غیرمنطقی به نظر می‌رسد.

تمامی این موارد روی نتیجه کاشت مو اثر مستقیم دارند و اصولاً متدهای مختلف و تفاوت‌های جزیی که بین آن‌ها وجود دارد، بر اساس همین تفاوت‌ها به وجود آمده‌اند. مثلاً یکی از متدهای مناسب برای افرادی که بانک مناسبی در ناحیه پشت سر و کنار گوش‌ها ندارند ممکن است روش bht یا همان روش کاشت مو از بدن باشد.

علاوه بر چنین مواردی که ناشی از شرایط بیمار هستند، خواسته‌ها و انتظارات بیمار نیز در انتخاب متد مناسب نقش دارند، مثلاً برخی بیماران از انجام عمل جراحی می‌ترسند و یا با آن مشکل دارند که باید برای آن‌ها از روش‌های کم تهاجمی‌تر مانند sut استفاده شود.

تفاوت متدهای مختلف کاشت مو

روش‌های مختلف کاشت مو هرکدام به‌جای خود می‌توانند بهترین متد کاشت مو باشند:

زمانی که پزشک متخصص مو که تخصص و مهارت کافی در انواع متدهای کاشت مو دارد، برای یک شخص با توجه به شرایط بانک مو، انتظارات وی و سایر مواردی که قبلاً گفته شد، یک متد را به‌عنوان مناسب‌ترین متد برای آن شخص تشخیص می‌دهد و برمی‌گزیند، درواقع آن بهترین را برای او برگزیده است. به‌عنوان مثال زمانی که شخص بانک موی کافی در سر خود برای انجام متدهای مرسوم کاشت نداشته باشد اما موهای بدن وی برای پیوند مناسب تشخیص داده شوند، روش کاشت موی BHT یا کاشت موی بدن که طرفدار چندانی ندارد، برای وی بهترین روش یا متد ممکن محسوب می‌شود.

بهترین متد کاشت مو برای افراد بر اساس آمار

در حال حاضر با توجه به اینکه بیشتر متقاضیان کاشت مو آقایان دچار طاسی ارثی هستند، رایج‌ترین روش‌های کاشت مو که در ایران برای این‌گونه افراد انجام می‌شود، روش‌های FUT و FIT و یا روش ترکیبی می‌باشد. در میان این‌ها نیز پزشک متخصص و باتجربه می‌تواند بر اساس خواسته‌های بیمار، بانک مو و طاسی فرد یکی را به‌عنوان روش برتر انتخاب کند. یعنی درهرصورت شرایط و خواسته‌های هر فرد تعیین‌کننده‌ی بهترین روش برای او هستند.

تشخیص بهترین متد کاشت مو برای متقاضیان

انتخاب بهترین متد برای بیماران نیاز به داشتن اطلاعات کامل در مورد تمامی متدهای این روش، فواید و عوارض آن‌ها می‌باشد. علاوه بر این تشخیص شرایط هر بیمار نیز نیاز به داشتن اطلاعات پزشکی در این زمینه دارد. بنابراین تشخیص بهترین روش به عهده پزشک متخصص می‌باشد.

پزشک متخصص  و باتجربه، از تمامی جوانب عمل آگاه است. شرایط بیمار را بررسی می‌نماید، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار بیمار قرار می‌دهد و درنهایت روش مناسب را انتخاب می‌نماید.

[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha