مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بهترین سن کاشت مو بهترین سن کاشت مو
25 آگوست 2018 بدون نظر 580 بازدید

بهترین سن کاشت مو چه سنی است؟

شاید شما هم یکی از کسانی باشید که روز به روز موهای بیشتری از دست می دهد و در حال طاس شدن است و در این میان اطرافیان شما را به انجام  هر چه سریع تر کاشت مو تشویق می کنند. یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما نقش ببندد این است که ایا واقعا شما باید سریعا برای کاشت مو دست به کار شوید و بهترین سن کاشت مو برای رسیدن به نتیجه مطلوبی از کاشت مو چه سنی است؟

سن شروع ریزش موی ارثی در مردان جوان

ریزش موی ارثی که به دلیل حساسیت فولیکول های موی سر نسبت به هورمون مردانه است، غالبا در سنین بین هفده الی بیست سالگی در مردان جوان شروع می شود. سرعت ریزش مو در افراد مختلف است و برخی خیلی زود حجم زیادی از موهای خود را از دست می دهند و در برخی دیگر روند ریزش موها کند تر است و به مرور زمان طاسی گسترش می یابد. به طور معمول اوج ریزش مو در سنین بالاتر یعنی سی و پنج الی چهل سالگی اتفاق می افتد.

بهترین سن کاشت مو چه سنی است؟

علت اینکه گفته می شود کاشت مو در سنین پایین توصیه نمی شود

چنانچه کاشت مو در سنین پایین و در آغاز ریزش مو انجام شود، معمولا فقط برای جلوی موها و خط رویش کاشت مو انجام می شود. در چنین شرایطی اگر پس از گذشت مدت زمانی موهای عقب تر از خط رویش نیز دچار ریزش شوند، چون یک بار کاشت مو در خط رویش اولیه انجام شده است، دیگر تعداد گرافت موی کافی برای کاشت کل ناحیه طاسی و رسیدن به خط رویش اولیه ممکن نیست و به این ترتیب موهای سر ظاهری  عجیب پیدا کنند.

بهترین سن کاشت مو

بیشتر متخصصان کاشت مو معتقدند که بهترین سنی که می توان کاشت مو انجام داد، زمانی است که الگوی ریزش مو به خوبی قابل تشخیص و ریزش موها کند شده باشد تا بتوان برنامه ریزی های لازم را هنگام برداشت مو از ناحیه مو انجام داد و در صورت لزوم مقداری از موها به عنوان ذخیر در بانک موی فرد باقی بمانند. به طور معمول کاشت مو را برای سی سالگی به بعد توصیه می کنند البته ممکن است برخی موارد استثنا باشند که در این گونه موارد پزشک کاشت مو باید نظر دهد.

کارهایی که مردان جوان تا رسیدن به بهترین سن کاشت مو می توانند انجام دهند

مردان جوانی که مشکل ریزش مو دارند ولی باید تا رسیدن به بهترین سن کاشت مو صبر کنند، برای کنترل ریزش موی خود در این دوره می توانند سایر روش های کنترل ریزش مو را بنا به توصیه پزشک خود انجام دهند.

[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha