مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

سن عمل کاشت مو سن عمل کاشت مو
28 جولای 2018 بدون نظر 1241 بازدید

بهترین سن عمل کاشت مو چه سنی است؟

با اینکه عمل کاشت مو در حال تبدیل شدن به ارجح ترین روش درمان طاسی می باشد، بهتر است افراد در مورد انجام کاشت مو تصمیم گیری سنجیده ای داشته باشند و خصوصا جوانان  برای کاشت مو عجله نکنند و تا رسیدن به بهترین سن عمل کاشت مو صبر کنند.

سن شروع و سن اوج ریزش مو و طاسی

ریزش موی سر ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد اما شایع ترین علت ریزش مو که بهترین روش درمانی آن کاشت مو می باشد، ریزش موی ناشی از هورمون مردانه یا آلوپسی آندروژنیک می باشد. آلوپسی آندروژنیک معمولا از سنین ۱۷ الی ۲۰ سالگی شروع می شود و در سنین ۳۵ الی ۴۰ سالگی به اوج می رسد.

چرا سنین پایین برای کاشت مو مناسب نیست؟

الگوی ریزش موی مردانه تا حدودی قابل پیش بینی است اما همه ی افراد با یک وسعت مشخص و الگویی دقیقا مشابه هم  دچار طاسی  نمی شوند. بنابراین برای کسانی که در حدود ۲۰ سالگی ریزش مو در آن ها آغاز می شود، پیش بینی اینکه در آینده ریزش موی او تا چه حدی و با چه الگویی پیشرفت می کند کار مشکلی است.

چنانچه فردی در سن پایین اقدام به کاشت مو برای ترمیم خط رویش موهای خود کند، با افزایش سن او ممکن است موهای اطراف ناحیه کاشت مو نازک تر شده و شروع به ریزش کنند اما موهای پیوندی که فولیکول آنها به هورمون مردانه حساس نیست، پابرجا بوده و تغییری نکنند.

بهترین سن عمل کاشت مو چه سنی است؟

در چنین شرایط موهای فرد ظاهر غیر طبیعی پیدا می کند و اگر بانک موی او محدود باشد، ممکن است که در عمل کاشت موی مجدد نتوان  کاشت مو را تا خط رویش موها ادامه داد. بنابراین فرد برای همیشه ظاهری غیر طبیعی پیدا می کند و امکان جبران وجود ندارد. به همین دلیل متخصصان کاشت مو به مراجعه کنندگان جوان خود توصیه می کنند که برای کاشت مو عجله نکنند و اجازه دهند که  الگوی ریزش موی آن ها روشن شود یا ثبات یابد.

بهترین سن عمل کاشت مو

متخصصان کاشت مو معمولا اوایل دهه ی سی زندگی که الگوی ریزش مو به خوبی قابل تشخیص باشد  را بهترین سن عمل کاشت مو می دانند. چنانچه فرد در بهترین سن اقدام به کاشت مو کند احتمال نیاز او به کاشت موی مجدد بسیار کم می شود و فرد می تواند عمل کاشت مو را فقط یک بار و برای همیشه انجام دهد.

افراد جوان تا رسیدن به سن عمل کاشت مو چه کنند؟

متخصصان کاشت مو به افراد جوانی که دچار ریزش مو و طاسی بوده اما سن آن ها برای انجام کاشت مو پایین است توصیه می کنند تا رسیدن به سن مناسب کاشت مو ریزش موی خود را با سایر روش های درمانی مثل استفاده از ماینوکسیدیل، تزریق پی آر پی، مزوتراپی و … کنترل کنند.

[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha