مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

آلوپسی در زنان آلوپسی در زنان
18 آگوست 2018 بدون نظر 1018 بازدید

بهترین روش های درمانی برای آلوپسی در زنان و مردان

طاسی یا آلوپسی یک اصطلاح عمومی به مفهوم ریزش موی سر و یا بدن بنا به هر علتی می باشد. آلوپسی در زنان و همچنین مردان در هر سن و سالی  و به دلایل مختلفی از جمله مسائل هورمونی، خودایمنی، کم خونی، استفاده از برخی داروها ، ابتلا به برخی بیماری ها، استرس های شدید روحی و جسمی و … ایجاد می شود. در این مقاله به بررسی روش های درمانی آلوپسی خواهیم پرداخت.

انواع آلوپسی

از آن جایی که آلوپسی بنا به دلایل مختلفی ایجاد می شود و از نظر شدت و الگوی ریزش موها ممکن است متفاوت باشد، انواع آلوپسی دسته بندی و نامگذاری شده اند. آلوپسی آندروژنیک، آلوپسی آره آتا، آلوپسی توتیالیس و آلوپسی یونیورسال انواع مختلف آلوپسی یا طاسی می باشند.

روش های درمان آلوپسی

برای درمان انواع آلوپسی بر حسب نوع آن از روش های درمانی مختلفی استفاده می شود، به عنوان مثال کاشت مو یکی از بهترین روش های درمانی برای طاسی آندروژنیک در آقایان است.

بهترین روش های درمانی برای آلوپسی در زنان و مردان

البته ممکن است برخی از روش های درمانی اختصاص به یک نوع از طاسی نداشته باشند و در انواع مختلف طاسی اثر درمانی داشته باشند ، مانند استفاده موضعی از محلول ماینوکسیدیل که هم در کنترل طاسی آندروژنیک موثر است و هم گاهی اوقات به عنوان یک درمان کمکی برای رفع طاسی آره آتا یا ریزش موی سکه ای تجویز می شود.

آلوپسی یا طاسی آندروژنیک رایج ترین آلوپسی در زنان و مردان

این نوع از طاسی که به طاسی ناشی از هورمون مردانه نیز شهرت دارد، به دلیل حساسیت موهای سر نسبت به هورمون مردانه ایجاد می شود و در هر دو جنس مرد و زن نیز شایع است منتها الگوی ریزش موی مردانه با الگوی ریزش موی زنانه متفاوت است. بروز چنین عارضه ای در افراد بیشتر جنبه ی ارثی دارد و بیماری خاصی محسوب نمی شود اما به هر حال اثرات منفی روی زیبایی ظاهری افراد دارد. قطعی ترین روش درمان برای این نوع از آلوپسی، کاشت مو است که متاسفانه برای زنان چندان اثر بخش نیست.

چرا کاشت مو روش مناسبی برای درمان شایع ترین آلوپسی در زنان نیست؟

الگوی ریزش موی آلوپسی آندروژنیک در زنان پراکنده است و در اکثر موارد تمامی موهای سر نسبت به هورمون مردانه حساسیت نشان می دهند و رو به نازکی می روند و یا اینکه دچار ریزش می شوند. بنا براین زنان بانک موی مطمئنی جهت انجام کاشت مو درسر خود ندارند و احتمال اینکه موهای پیوندی پس از گذشت مدتی دچار ریزش دائمی شوند بسیار زیاد است. برای کنترل یا درمان آلوپسی در زنان، معمولا دیگر روش های درمانی نظیر استفاده از داروهای موضعی ضد ریزش مو، تزریق پی آر پی، مزوتراپی، لیزر درمانی و … توصیه می شود.

[تعداد: 1   میانگین: 1/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha