مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی سکه ای ریزش موی سکه ای
17 جولای 2018 بدون نظر 449 بازدید

بهترین درمان ریزش موی سکه ای چیست؟

ریزش موی سکه ای از بیماری هایی است که به دلیل اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن رخ می دهد. این عارضه معمولا موقتی است و با کمک روش های درمانی مختلفی می توان آن را کنترل نموده و روند بهبود را سرعت بخشید.

ریزش موی سکه ای چگونه است؟

این عارضه که به نام آلوپسی آره آتا هم شهرت دارد، نوعی بیماری است که موجب ریزش موی سریع و اغلب سکه ای شکل ناحیه خاصی از موی سر و یا بدن می شود. در این بیماری فولیکول های مو مورد حمله ی سیستم ایمنی بدن قرار گرفته و موها دچار ریزش می شوند. آسیب وارد شده به فولیکول های مو معمولا باعث از بین رفتن آن ها نمی شود و پس از گذشت مدت زمانی فولیکول های مو رشد خود را دوباره از سر می گیرند و مو ها رویش پیدا می کنند. به دلیل اینکه این بیماری به شکل های مختلفی ممکن است بروز پیدا کند تشخیص این بیماری توسط پزشک امکانپذیر است.

درمان ریزش موی سکه ای

حدود یک سوم مواردی که این بیماری تشخیص داده می شود، خود به خود و بدون انجام روش های درمانی خاص، موها رشد خود را دوباره از سر می گیرند. اما در مواردی که این عارضه شدید باشد پزشک داروهای خاصی را برای کمک به بهبود بیمار تجویز می کند. یکی از رایج ترین روش های درمان تزریق داروی کورتیکواستروئید در ناحیه مبتلا به ریزش مو و در عمق یک سانتی متری پوست است، تزریق این دارو معمولا با فاصله زمانی ۴ الی ۶ هفته ای چند بار تکرار می شود.

بهترین درمان ریزش موی سکه ای چیست؟

استفاده موضعی از کورتیکواستروئید ، ماینوکسیدیل ، آلرژن ها و آنترالین هم از دیگر روش های درمانی به شمار می روند که پزشک بنا به وضعیت و شدت عارضه بهترین روش درمانی را برای بیمار خود انتخاب می کند.

عوامل تشدید کننده ی بیماری ریزش موی سکه ای

اگر چه ریزش موی سکه ای غیر قابل پیش بینی بوده و ناگهانی بروز پیدا می کند اما کسانی که به آن مبتلا می شوند ممکن است در آینده دوباره دچار این بیماری شوند. استرس های شدید روانی، تغذیه نامناسب و یا قرار گیری در معرض برخی آلودگی های شیمیایی احتمال بروز آن را در برخی افراد بالاتر می برد.

پوشش محل دچار ریزش مو با استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو؟

به دلیل اینکه این عارضه باعث ناهنجاری در ظاهر افراد می شود افرادی که از این بابت ناراحت هستند می توانند تا زمان بهبودی از کلاه گیس استفاده کنند، اما استفاده از اکستنشن مو توصیه نمی شود زیرا نحوه ی اتصال موها در اکستنشن مو به گونه ای است که موهای طبیعی فرد تحت فشار قرار گرفته و ممکن است برای همیشه دچار ریزش گردند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha