مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بعد از کاشت مژه بعد از کاشت مژه
15 ژانویه 2019 بدون نظر 635 بازدید

مراقبت های بعد از کاشت مژه

پس از انجام هر عمل زیبایی لازم است که فرد با دقت از محل مورد جراحی محافظت نماید تا هم از ایجاد عوارض پایدار جلوگیری کند و هم اینکه دوره ی نقاهت زودتر تمام شود و فرد سریع تر بهبود یابد، در همین راستا در این مقاله، مراقبت های لازم بعد از کاشت مژه مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علت ریزش دائمی مژه

موهای مژه ممکن است در اثر عواملی چون؛ زمینه ی ارثی و ژنتیکی، سوختگی، حرارت های شیمیایی، تصادفات و سوانح، شیمی درمانی، عفونت های پوستی، التهاب فولیکول مو، حساسیت های پوستی و … دچار ریزش دائمی شوند، در این صورت تنها راه حل دائمی، طبیعی و زیبا، عمل کاشت مژه طبیعی خواهد بود.

مراقبت های بعد از کاشت مژه

عمل زیبایی کاشت مژه

در عمل کاشت مژه طبیعی که می تواند بر روی هر دو پلک بالا و پایین و یا تنها بر روی یک پلک انجام شود، پزشک جراح طی ۲ الی ۳ ساعت، تحت بیحسی موضعی، موهایی از ناحیه از ناحیه ی پشت سر از طریق جراحی یا دستگاه برداشت مو، استخراج کرده، پس از جداسازی فولیکول های چندتایی از هم با ظرافت بسیار بالایی در شکاف های ریزی در خط مژه پیوند می زند.

به طور معمول با توجه به نیاز مژه اقدام به کاشت موهای پیوندی در این ناحیه می شود که ممکن است پلک بالایی چشم بین ۲۵ الی ۵۰ فولیکول مو نیاز داشته باشد، باید توجه داشت که کاشت حتی ۱۰ عدد تار مو در مژه، تغییرات زیادی در این ناحیه ایجاد خواهد کرد.

موهای پیوندی در مژه رشدی همانند موهای پوست سر دارند، از این رو پس از شش الی هشت ماه بعد از کاشت مژه که رشد آنها طبیعی شد، جهت حالت طبیعی دادن به مژه های پیوندی باید به کوتاهی و اصلاح مژه های کاشته شده اقدام کرد.

در صورتی که پزشک جراح در عمل کاشت مژه از مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشد، تارهای پیوندی را با دقت در محل مناسبی از مژه قرار می دهد تا پیازهای مو بتوانند از الگوی رشد فولیکول های مژه تقلید کرده و رشد طبیعی و مناسبی داشته باشند، لذا نتایج کاشت مژه، بسیار زیبا، طبیعی و دائمی خواهد بود.

مراقبت های بعد از کاشت مژه

پس از انجام عمل کاشت مژه با مراقبت های بعد از کاشت مژه زیر از محل پیوند تا حد ممکن به منظور افزایش موفقیت نتایج پیوند، حفاظت کنید:

  • به منظور دستیابی به بهبودی کامل، به مدت ۳ الی ۵ روز در منزل استراحت کنید.
  • لازم است تا چند روز اول بعد کاشت مژه، از شست و شوی صورت خودداری کرد، این کار به فولیکول ها کمک خواهد کرد که جای اصلی خود را پیدا کرده و ثابت شوند.
  • در صورت داشتن خارش شدید (بیش از یک هفته) که نشان دهنده ی عفونت خواهد بود، جهت مصرف آنتی بیوتیک های لازم به پزشک معالج خود مراجعه کنید.
  • هرگز محل پیوند را دستکاری نکنید و از کشیدن مژه ها نیز جدا خودداری کنید.
  • در صورت داشتن خارش، این کار را انجام ندهید زیرا باعث می گردد پیوندها از پوست خارج شوند.
  • مالیدن چشم با دست را فراموش کنید و این عادت رفتاری را تا زمان تثبیت شدن رشد مژه ها فراموش کنید.
[تعداد: 1   میانگین: 3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha