مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان شوره سر درمان شوره سر
13 آگوست 2018 بدون نظر 559 بازدید

برای درمان شوره سر چه کنیم؟

شوره ی سر یک عارضه یا بیماری مزمن پوست سر  است که موجب  ریزش بیش از اندازه و غیر طبیعی سلول های مرده پوست  و گاهی اوقات افزایش ترشحات چربی در سر و خارش پوست می گردد. این عارضه به دلایل مختلفی ایجاد می شود و به اشکال مختلفیتظاهر پیدا می کند. شوره سر شیوع بسیار زیادی دارد به طوری که حدود نیمی از افراد سرتاسر دنیا دچار آن می شوند اما خوشبختانه روش های زیادی برای درمان شوره سر وجود دارد.

اقدامات مراقبتی برای جلوگیری از بروز شوره سر و یا تشدید آن

توجه کردن به نکات بهداشت فردی و شستوی منظم و مناسب پوست سر و موها، استفاده از شامپوهایی که پوست سر به آن ها حسایت ندارد، تامین آب کافی برای بدن، داشتن تغذیه ی متعادل، برس کشیدن آرام موها و همچنین ماساژ ملایم پوست سر برای خارج شدن سلول های مرده ی پوست سر از مواردی هستند که نقش زیادی در جلوگیری و یا کنترل شوره سر می توانند داشته باشند.

برای درمان شوره سر چه کنیم؟

روش های درمان شوره سر

اغلب موارد شوره ی سر با انجام اقدمات مراقبتی تا حدود زیادی بهبود پیدا می کنند اما گاهی اوقات شدت عارضه به حدی است که نیاز به استفاده از روش های درمانی خاصی است. رفع شوره سر هم با استفاده از مواد طبیعی  و هم با استفاده از شامپوهای ضد شوره ای که پزشکان متخصص پوست و مو تجویز می کنند، امکن پذیر است.

استفاده از مواد طبیعی برای درمان شوره سر

 مواد طبیعی زیادی وجود دارند که می توان بر حسب نوع شوره سر از آن ها استفاده نمود. سرکه ی سفید یکی از بهترین مواد طبیعی است که در کنترل و رفع شوره سر موثر است؛ زیرا دارای استیک اسید است که خاصیت ضد قارچ داشته و می تواند قارچ های به وجود آورنده شوره سر را کنترل کند. یکی از ساده ترین روش ها برای استفاده از سرکه به عنوان روشی درمانی برای شوره سر کافی است که یک دوم فنجان سرکه را با دو فنجان آب ترکیب کرده و به موها و پوست سر مالیده شود و پس از گذشت ۱ ساعت ، موها و پوست سر مورد شستشو قرار گیرند.

استفاده از شامپوهای ضد شوره

شامپوهایی که اثر ضد شوره دارند، ممکن است شامپوهایی باشند که برای شستشوی معمول موها مناسب باشند و در ترکیبات خود موادی  مانند اسید سالسیلیک با خاصیت ضد شوره داشته باشند،  برخی دیگر از شامپوها مختص درمان شوره سر هستند، این گونه شامپوها در رفع عفونت های قارچی پوست سر و کنترل سرعت غیر طبیعی سلو های مرده پوست سر موثر هستند و لازم است طبق دستور پزشک مصرف شوند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha