مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بخیه کاشت مو بخیه کاشت مو
6 آگوست 2018 بدون نظر 3754 بازدید

بخیه کاشت مو چگونه از بین می رود؟

یکی از نگرانی های افرادی که در حال تصمیم گیری برای کاشت مو هستند، به جای ماندن اثر بخیه پس از کاشت مو است. بخیه کاشت مو عارضه ای است که در کاشت مو به روش FUT ممکن است در ناحیه بانک مو در پشت سر ایجاد گردد.

امکان ایجاد بخیه کاشت مو در کاشت مو به روش FUT

روش FUT از رایج ترین روش های کاشت مو است که با وجود اینکه روش قدیمی برای کاشت مو محسوب می شود و احتمال باقی ماندن جای بخیه و اسکار پس از کاشت مو وجود دارد با این حال به دلیل در صد موفقیت بالای پیوند مو در FUT، هنوز به عنوان یک روش محبوب در میان متخصصان کاشت مو است. در این روش برای برداشت گرافت های موی پیوندی، نیاز به ایجاد برش جراحی در پشت سر و برداشت نواری از پوست سر حاوی فولیکول های مو می باشد.

بخیه کاشت مو چگونه از بین می رود؟

پیش گیری از ایجاد جای بخیه نمایان در کاشت مو

هر چقدر که مهارت پزشک کاشت مو در برداشت نوار بیشتر باشد و پوست سر فرد نیز قابلیت ارتجاعی بهتری داشته باشد احتمال به جا ماندن بخیه کاشت مو بسیار کمتر می شود اما به هر حال مواردی وجود دارد که این گونه نیست و اسکار مشخصی پس از کاشت مو در پشت سر فرد به جا می ماند.

ترمیم جای بخیه کاشت مو

هر چند که ترمیم اسکار ناشی کاشت مو کار مشکلی است و بهتر است تا حد امکان از بروز چنین عارضه ای جلوگیری شود اما روش هایی برای ترمیم و بهبود ظاهر آن وجود دارد.

  • تکنیک های جراحی ترمیم جای بخیه و اسکار: تکنیک های جراحی ترمیم اسکار از جمله روش هایی است که پزشکان برای ترمیم اسکار خطی ناشی کاشت مو استفاده می کنند و قسمت زیادی از آن را ترمیم می کنند. ارتجاعی بودن پوست سر بیمار اهمیت زیادی برای اجرای این روش دارد. این روش هم می تواند حین کاشت مو و هم پس از کاشت مو و برای ترمیم جای بخیه های قدیمی به کار رود.
  • کاشت مو به روش FUE در ناحیه جای زخم و بخیه: با برداشت فولیکول های مو به روش FUE از قسمت های مختلف بدن مانند سر، سینه، پشت و … و کاشت آن در محل اسکار، امکان پوشش طبیعی اسکار وجود دارد.
  • تاتوی پزشکی: تاتوی پزشکی دائمی روشی برای پوشش نقاطی از جای بخیه است که با تکینیک جراحی ترمیم اسکار و یا کاشت مو به روش FUE اصلاح نشده اند.
[تعداد: 8   میانگین: 2/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha