مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درباره مو درباره مو
3 سپتامبر 2018 بدون نظر 843 بازدید

باورهای غلط درباره مو

همواره نحوه ی صحیح مراقبت از موها موجب حفظ ضخامت و پرپشتی موها خواهد شد اما باروهای غلطی که در ذهن بسیاری افراد وجود دارد و به دیگران منتقل می شود موجب آسیب به موها خواهد شد ، لذا بهتر است با اطلاع رسانی و برشمردن باورهای غلط در آگاه سازی هر چه بیشتر خود و اطرافیان تلاش کنیم ، در همین راستا در این مقاله به بررسی باورهای غلط درباره مو پرداخته شده است .

درباره مو

در رابطه با باورهای غلط درباره مو می توان عنوان نمود که با از بین بردن این باورها می توان با کسب اطلاعات بیشتر ، به رفع مشکلات مو پرداخت زیرا درمان و مراقبت های لازم و به موقع با روش های اصولی و صحیح از ایجاد آسیب بیشتر به بافت مو جلوگیری خواهد کرد .

باورهای غلط درباره مو

این باورهای اشتباه در مورد مو عبارتند از:

  • شست و شوی زیاد مو ، عاملی برای ریزش مو است : شست و شوی زیاد سبب ریزش مو نمی شود اما استفاده از شوینده ی نامناسب سبب مشکلاتی نظیر ؛ موخوره ، خشکی و زبری مو خواهد شد .
  • بهتر است به جای شامپو از صابون استفاده نمود : این باور نادرستی است زیرا صابون ها به دلیل PH قلیایی که دارند سبب آسیب به بافت موها خواهند شد .
  • با تراشیدن موها ، می توان از موهایی ضخیم و پرپشت بهره مند شد ؛ تراشیدن در ضخامت مو تاثیری ندارد ، بلکه به دلیل خروج مقطع کلفت مو پس از تراشیدن ، تصور می شود که موها ضخیم تر می شوند .
  • نباید موهای سفید را کند ، وگرنه تعداد آنها زیاد خواهد شد ؛ نبود رنگدانه در موی سفید عامل بی رنگی آن است ، لذا کندن موی سفید تاثیری در افزایش تعداد آنها ندارد .
  • قطع مصرف محلول ماینوکسیدیل ( داروی موضعی ضد ریزش مو ) سبب افزایش ریزش موها می گردد ؛ با قطع این دارو مجددا ریزش موها رخ خواهد داد اما افزایش نخواهد یافت و رویه ی ریزش مانند قبل از مصرف دارو خواهد بود .

به منظور بهتر شدن شرایط موها باید به شکل صحیح به تقویت موها پرداخت ، در این میان تغذیه ی مناسب مخصوصا استفاده از مواد حاوی پروتئین ها در رشد موها بسیار موثر خواهد بود ، لذا باید سعی شود که تغذیه ی فرد به صورت کامل و حاوی مواد مورد نیاز رشد موها باشد.

[تعداد: 1   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha