مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

انواع روش های ترمیم مو

عوامل بسیاری مانند افزایش سن، تغذیه نامناسب ،عدم تعادل هورمون ها، استرس و مشکلات روحی می تواند توانایی بدن برای رشد مو را کاهش داده و مانع بازسازی فولیکول های مو شود. در چنین مواردی فرد با ریزش بیش از حد مو مواجه شده و ممکن است بعد از مدتی بخش زیادی از موهای خود را از دست بدهد. یکی از روشهای نوین برای درمان طاسی، ترمیم مو می باشد. در این نوشته به معرفی روش های ترمیم مو می پردازیم.

برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش از درمان هایی نظیر کاشت مو و ترمیم مو ابتدا باید علت ریزش مو و محدودیت های فرد بیمار برای انجام هرکدام از روش ها مشخص گردد و سپس فرآیند درمان آغاز شود.

ترمیم مو چیست و با روش کاشت مو چه تفاوتی دارد؟

ترمیم مو یکی از روش های مدرن برای درمان مؤثر ریزش مو می باشد که در آن موهای جدید جایگزین موهای از دست رفته گشته و فضاهای خالی پوست سر به وسیله موهای جدید پر می گردد. مزیت این روش نسبت به کاشت مو عدم نیاز به بانک مو در شخص تحت درمان است.

در واقع بانک موی مورد نیاز برای درمان در این تکنیک از خارج بدن فرد تهیه شده و توسط مواد گیاهی مانند کراتین روی پوست سر قرار داده می شود. این روش برای افرادی که بانک موی قوی ندارند و یا دچار بیماری می باشند، بسیار مناسب است.

انواع روش های ترمیم مو

  • عدم احتیاج به بانک موی بیمار
  • امکان درمان طاسی شقیقه ها، جلوی سر و وسط سر
  • امکان درمان در یک جلسه
  • قابلیت آرایش مو به مانند موهای طبیعی
  • امکان استفاده از استخر و سونا

انواع روش های ترمیم مو

مانند هر روش دیگری ترمیم مو نیز دارای روش هایی می باشد که با یکدیگر تقاوت داشته و هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. قبل از شروع درمان لازم است که نقاط قوت و ضعف هرکدام از روش ها بررسی شده و تمامی موارد توسط پزشک معالج برای بیمار توضیح داده شود.

انواع روش های ترمیم مو

ترمیم مو به روش hrt

یکی از پیشرفته ترین روش های ترمیم مو ، hrt نام دارد که در حال حاضر در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. در روش hrt یک لایه نازک شبیه به پوست سر فرد تهیه می نمایند و سپس موهای بیمار را بوسیله آن مورد بررسی قرار می دهند. در صورتی که تمامی موهای فرد ریخته شده باشد می توان از ویژگی هایی نظیر رنگ چشم ها و مشخصات صورت استفاده نمود. در نهایت موهای مناسب برای ترمیم آماده شده و در ناحیه تحت درمان جایگزین می گردد.

ترمیم موی اچ آر تی یکی از شناخته شده ترین و استانداردترین روش های ترمیم مو در کشورهایی مانند کانادا، اکراین و … می شود، همچنین این روش از طرف سازمان های مختلف نیز به عنوان روش استاندارد ترمیم مو شناخته شده است.

ترمیم مو به روش sut

باید عنوان نمود که sut در واقع یکی از روش های کاشت مو می باشد که در از بانک موی فرد برای پیوند موهای ریخته شده استفاده می گردد اما به اشتباده در بسیاری از موارد به عنوان روش ترمیم مو معرفی می گردد.

 ترمیم مو به روش prp

متاسفانه برخلاف چیزی که در ذهن برخی از افراد جا افتاده، روشی به نام پی آر پی برای ترمیم مو وجود ندارد. در واقع پی آر پی و ترمیم مو دو روش مجزا هستند که عملکرد متفاوتی برای درمان ریزش مو دارند. از prp بیشتر برای تقویت مو استفاده می شود، در این روش از پلاکت های خونی برای تحریک فولیکول های در فاز استراحت مو استفاده می شود، در نتیجه این روش ریشه موها تقویت شده و رشد موها نیز افزایش می یابد.

بهترین روش ترمیم مو چیست؟

همانطور که به آن اشاره کردیم ترمیم مو یک روش مناسب برای درمان ریزش موی افرادی است که به دلیل نداشتن بانک موی مناسب نمی توانند از روش های کاشت و پیوند مو استفاده نمایند. ترمیم مو به دلیل داشتن برخی از مزیت ها روش مناسبی برای خانم ها می باشد.

فرد با استفاده از روش ترمیم مو می تواند به هر تراکم مویی که بخواهد دست پیدا نماید. بهترین روش ترمیم مو روش hrt  است.

کاندیدای مناسب برای ترمیم مو

به طوری کلی این روش برای افرادی که امکان انجام کاشت مو برایشان وجود ندارد، که ممکن است بخاطر دلایلی مانند نبود بانک موی مناسب و یا ترس خود متقاضی از روش جراحی کاشت مو باشد، انجام می گردد.

در واقع همه افراد در مراحل اولیه که متوجه ریزش مو گشته اند سعی می کنند با روش های دارویی و حتی در مواردی با روش های خانگی به درمان ریزش مو بپردازند، اما این روش ها همیشه هم پاسخگو نیستند و یا اثرات موقتی دارند. بنابراین این افراد مجبور می شوند به روش های قطعی تر مانند کاشت مو و در مواردی که امکان کاشت مو برایشان وجود ندارد به ترمیم مو روی بیاورند.

اولین شرط برای انجام کاشت مو نیز داشتن بانک موی مناسب است که برخی افراد فاقد آن هستتند. بهترین گزینه برای این افراد استفاده از روشهای جایگزین مانند ترمیم مو می باشد.

هزینه انواع روش های ترمیم مو

هزینه هر کدام از روش هایی که به آنها اشاره کردیم ممکن است با هم تفاوت هایی داشته باشند، علاوه بر تفاوت قیمت به دلیل شیوه متفاوت انجام هر روش، مواردی مانند دستمزد کارکنان کلینیک، نوع بانک مو و کیفیت آنها، میزان تخصص پزشک و تجهیزات استفاده شده نیز در تفاوت هزینه ها اثر گذارند.

برخی از افراد ممکن است به خاطر کاهش هزینه به دنبال کلینیک هایی با تعرفه های پایین می گردند، اما این افراد باید توجه داشته باشد که در اکثر موارد پایین بودن هزینه ناشی از کاهش کیفیت درمان است؛ معمولا هرچه هزینه بیشتر باشد کیفیت موها نیز بیشتر می گردد.

[تعداد: 1   میانگین: 3/5]

به اشتراک بگذارید

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha