مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

انواع روش های ترمیم مو

عوامل بسیاری مانند افزایش سن، تغذیه نامناسب ،عدم تعادل هورمون ها، استرس و مشکلات روحی می تواند توانایی بدن برای رشد مو را کاهش داده و مانع بازسازی فولیکول های مو شود. در چنین مواردی فرد با ریزش بیش از حد مو مواجه شده و ممکن است بعد از مدتی بخش زیادی از موهای خود را از دست بدهد. یکی از روشهای نوین برای درمان طاسی، ترمیم مو می باشد. در این نوشته به معرفی روش های ترمیم مو می پردازیم.

برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش از درمان هایی نظیر کاشت مو و ترمیم مو ابتدا باید علت ریزش مو و محدودیت های فرد بیمار برای انجام هرکدام از روش ها مشخص گردد و سپس فرآیند درمان آغاز شود.

ترمیم مو چیست و با روش کاشت مو چه تفاوتی دارد؟

ترمیم مو یکی از روش های مدرن برای درمان مؤثر ریزش مو می باشد که در آن موهای جدید جایگزین موهای از دست رفته گشته و فضاهای خالی پوست سر به وسیله موهای جدید پر می گردد. مزیت این روش نسبت به کاشت مو عدم نیاز به بانک مو در شخص تحت درمان است.

در واقع بانک موی مورد نیاز برای درمان در این تکنیک از خارج بدن فرد تهیه شده و توسط مواد گیاهی مانند کراتین روی پوست سر قرار داده می شود. این روش برای افرادی که بانک موی قوی ندارند و یا دچار بیماری می باشند، بسیار مناسب است.

انواع روش های ترمیم مو

  • عدم احتیاج به بانک موی بیمار
  • امکان درمان طاسی شقیقه ها، جلوی سر و وسط سر
  • امکان درمان در یک جلسه
  • قابلیت آرایش مو به مانند موهای طبیعی
  • امکان استفاده از استخر و سونا

انواع روش های ترمیم مو

مانند هر روش دیگری ترمیم مو نیز دارای روش هایی می باشد که با یکدیگر تقاوت داشته و هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. قبل از شروع درمان لازم است که نقاط قوت و ضعف هرکدام از روش ها بررسی شده و تمامی موارد توسط پزشک معالج برای بیمار توضیح داده شود.

انواع روش های ترمیم مو

ترمیم مو به روش hrt

یکی از پیشرفته ترین روش های ترمیم مو ، hrt نام دارد که در حال حاضر در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. در روش hrt یک لایه نازک شبیه به پوست سر فرد تهیه می نمایند و سپس موهای بیمار را بوسیله آن مورد بررسی قرار می دهند. در صورتی که تمامی موهای فرد ریخته شده باشد می توان از ویژگی هایی نظیر رنگ چشم ها و مشخصات صورت استفاده نمود. در نهایت موهای مناسب برای ترمیم آماده شده و در ناحیه تحت درمان جایگزین می گردد.

ترمیم مو به روش sut

باید عنوان نمود که sut در واقع یکی از روش های کاشت مو می باشد که در از بانک موی فرد برای پیوند موهای ریخته شده استفاده می گردد اما به اشتباده در بسیاری از موارد به عنوان روش ترمیم مو معرفی می گردد.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

به اشتراک بگذارید