مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

انواع الگوی ریزش مو انواع الگوی ریزش مو
1 اکتبر 2018 بدون نظر 1061 بازدید

انواع الگوی ریزش مو در مردان را بشناسید

شاید بتوان گفت که شناخت انواع الگوی ریزش مو در مردان و زنان اولین گام در درمان ریزش مو می باشد، چرا که نه تها هر کدام از این الگوها اطلاعاتی در مورد علت ریزش مو را مشخص می کنند بلکه شناخت آنها به منزله تشخیص زود هنگام مشکل می باشد. در این مقاله به بررسی انواع الگوی ریزش مو در مردان می پردازیم.

انواع الگوی ریزش مو در مردان

طی تحقیقاتی که در چندین سال گذشته انجام شده است محققان به این نتیجه رسیده اند که حدود ۸۰ درصد مردان طاس زمانی که با پدیده طاسی روبرو می شوند به دلیل از دست دادن موهایشان مضطرب و نگران هستند.

در واقع اینگونه عنوان می شود که افرادی که دچار ریزش وسیع مو می شوند از نظر ظاهری مسن تر از هم سن های خود که موهایشان نریخته به نظر می رسند و این مسئله میتواند منجر به ایجاد افسردگی و عدم اعتماد به نفس علی الخصوص در دره سنین ۲۰ تا ۳۰ سال در آنها بشود.

ریزش موی مردانه به دلیل ضعیفتر شدن فولیکول ها و نازکتر شدن مو ها است که در افراد مختلف متفاوت است. اما باید به این موضوع اشاره کرد که با وجود همه تفاوت هایی که بین انسان ها وجود دارد، با گذشت زمان موی انسان تحت تاثیر عوامل مختلف، آسیب دیده و یا از بین رفته و حتی پیاز مو هم از بین می رود.

انواع الگوی ریزش مو در مردان را بشناسید

معروف ترین الگوی طاسی در مردان الگوی نوروود است که بر اساس نوع و مساحت نواحی طاس سر به انواع مختلفی تقسیم میشود. اگر بخواهیم به انواع الگوی ریزش مو در مردان اشاره کنیم باید چند مورد از آنها را برای شما توضیح دهیم.

الگوی شماره ۱ ریزش مو در مردان

در این الگو ردیف اولیه مو در ناحیه جلوی سر و ناحیه پیشانی به عقب پسروی می کند و تا حد کمی خالی می شود. این ریزش مو مردانه اولین الگویی است که افراد در سنین زیر ۲۵ سال با آن روبرو می شوند اما پزشکان بر این عقیده هستند که به این حالت ریزش موی مردانه گفته نمی شود و عمل پیوند ضروری نیست بلکه وضعیت خط رویش مو در جلوی سر مردان در حوالی بلوغ می باشد.

الگوی شماره ۲ ریزش مو در مردان

در این الگو موهایی که در قسمت جلوی پیشانی، گیجگاه رشد کرده اند به شکل سه ضلعی پسروی می کنند. اما در رابطه با این پسروی باید بدانید که به صورت قرینه صورت نمیگیرد و اغلب در مردان جوان رخ می دهد.

الگوی شماره ۳ ریزش مو در مردان

در رابطه این الگو باید دانید موهای ناحیه پیشانی و گیجگاه با افزایش سن وسعت پیدا میکنند و برای درمان آن باید از روش پیوند مو استفاده کنند.

الگوی شماره۴ ریزش مو در مردان

در الگوی شماره ۴ وسعت پسروی ناحیه هایی نظیر پیشانی و گیجگاه به شکل چشمگیری وسعت پیدا می کند. به طوری که برخی از افراد طاسی ناحیه فرق سر را نیز با این الگو به دیگران معرفی می کنند.

[تعداد: 5   میانگین: 3.8/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha