مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت مو و شیمی درمانی کاشت مو و شیمی درمانی
4 سپتامبر 2018 بدون نظر 642 بازدید

آیا امکان انجام همزمان کاشت مو و شیمی درمانی وجود دارد؟

کاشت مو روشی برای رفع کم مویی و طاسی می باشد و در صورتی که اصولی انجام شود، عوارض خاصی به دنبال ندارد، ما با این وجود انجام آن برای برخی از کسانی که شرایط خاصی دارند، توصیه نمی شود و ممکن است خطرات جدی برای آن ها ایجاد نماید. در این مطلب به این مسئله می پردازیم که آیا انجام هم زمان کاشت مو و شیمی درمانی برای افرادی که مبتلا به سرطان بوده و تمایل به کاشت مو دارند، امکان پذیر است یا خیر؟

تاثیر شیمی درمانی بر فولیکول های مو

مکانیسم موادی دارویی که در شیمی درمانی مورد استفاده قرار می گیرند به این صورت است که این مواد توسط سلول های سرطانی که به شدت در حال فعالیت و تکثیر هستند و نیاز به تغذیه ی زیادی دارند، جذب می شوند و موجب از بین رفتن این سلول ها می شود. فولیکول های مو نیز دارای سلول هایی با فعالیت بالا هستند که آن ها هم داروهای شمی درمانی را جذب می کنند و به این ترتیب تحت تاثیر این مواد قرار گرفته و ریزش موها اتفاق می افتد. البته این ریزش مو موقتی است و پس از گذشت یک الی چند ماه موها دوباره می رویند.

آیا امکان انجام همزمان کاشت مو و شیمی درمانی وجود دارد؟

امکان یا عدم امکان انجام همزمان کاشت مو و شیمی درمانی!

در بالا اشاره شده شیمی درمانی بر روی فولیکول های مو اثرگذار است، بنابراین می تواند روی روند کاشت مو تاثیرات منفی زیادی داشته باشد. از سوی دیگر اشخاصی که دچار سرطان هستند و شیمی درمانی انجام می دهند، دچار ضعف سیستم ایمنی بدن می شوند و بدن آن ها بسیار مستعد ابتلا به انواع عفونت ها می شود و به همین دلیل لازم است که این گونه اشخاص تحت مراقبت های خاصی قرار گیرند. موردی که اشاره شد یکی دیگر از دلایلی است که انجام کاشت مو و شیمی درمانی کار درستی نیست. بر همین اساس است که یکی از شرایط کاندید های مناسب کاشت مو، عدم ابتلا به سرطان و عدم انجام شیمی درمانی می باشد.

راه حل جایگزین انجام همزمان کاشت مو و شیمی درمانی

کسانی که تحت شیمی درمانی قرار داشته و تمایل دارند مشکلات موی خود را حتما در این دوران رفع نمایند، می توانند از پروتز های ترمیم مو که بدون انجام جراحی و نیاز به بانک موی افراد، ترمیم موی مناسبی ارائه می دهند را استفاده نمایند. استفاده از پروتز های ترمیم موی استاندارد مشکلی برای این گونه افراد ایجاد نمی کند و حتی بسیاری از متخصصان جهت کمک به روحیه ی بیماران خود، به آن ها توصیه می کنند که از پروتز ترمیم مو استفاده کنند.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha