مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

انتخاب شامپوی مناسب انتخاب شامپوی مناسب
26 نوامبر 2018 بدون نظر 440 بازدید

برای انتخاب شامپوی مناسب چه فاکتورهایی را باید در نظر داشت؟

از شامپوها جهت زدودن چربی و آلودگی های نشسته بر روی موها استفاده می گردد، اغلب شامپوها به خوبی پوست سر را تمیز می کنند، تفاوت شامپوها بسته به احساسی است که فرد پس از استفاده از آن در موهای خود دارد که این حالت بسته به قدرت سورفاکتانت های موجود در شامپو است، در همین راستا در این مقاله، فاکتورهای لازم جهت انتخاب شامپوی مناسب مورد بررسی قرار گرفته شده است.

ترکیبات شامپوها

به طور کلی، محتویات یک شامپو شامل ؛ ۸۰ الی ۹۰ % آب، ۲ الی ۸ % مواد پاک کننده و   مواد ایجاد کننده کف و ۱% معطرکننده و نگه دارنده است که در برخی شامپوها حاوی مواد آنتی استاتیک، افزایش دهنده ضخامت موها، مرطوب کننده ها، مواد ضد موخوره، رنگ ها، نرم کننده ها و مواد موثر در شوینده ها شامل: سدیم لوریل سولفات، لارات سولفات و سولفوسوکسینات جهت پاک کنندگی مو و پوست سر به نسبت کمتر یا بیشتر هستند.

برای انتخاب شامپوی مناسب چه فاکتورهایی را باید در نظر داشت؟

انتخاب شامپوی مناسب

به منظور انتخاب بهترین شامپو، باید به جنس موها و نوع پوست سر و احیانا مشکلات مو توجه شود تا بتوان شامپوی موثر و سازگار با موها را انتخاب نمود، به عنوان مثال بهترین شامپو برای موهای خشک و وز، شامپوهای مرطوب کننده هستند که از خشکی موها جلوگیری کرده و به آب رسانی موها می پردازد.

توجه به برند و مارک شامپو نمی تواند در انتخاب شامپوی مناسب و سازگار با موها فاکتور مناسبی باشد، بلکه با توجه به نیاز پوست و مو، باید شامپویی سازگار با موها انتخاب نمود که هم چربی و آلودگی را به خوبی پاک کند و هم اینکه هیچ گونه عارضه و مشکلی را برای موها و پوست ایجاد نکند.

افراد با موهای چرب باید از شامپو مخصوص این نوع موها استفاده کنند زیرا قدرت پاکسازی بهتری برای چربی زیاد سر دارند، استفاده از شامپو بچه که شوینده ی کمتری دارند، برای تمیز کردن موهای افراد بالغ کاربردی ندارد.

تفاوت شامپوهای درمانی و شامپوهای معمولی

شامپوهای درمانی به جهت درمان عوارض و مشکلات مو و پوست سر (شوره، درماتیت سبوره، پسوریازیس، درماتیت آتوپیک و…) مورد استفاده قرار می گیرند و ترکیبات متفاوت تری با شامپوهای شوینده ی معمولی دارند.

این نوع شامپوها معمولا حاوی سالیسیلیک اسید، سلنیوم سولفاید، زینک پریتتیون و… هستند و لازم است جهت تاثیرگذاری حدود ۱۰ دقیقه روی سر بمانند، در حالی که شامپوهای معمولی حدود ۳۰ ثانیه کافی است.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha