مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

پیوند مو از دیگران پیوند مو از دیگران
25 آگوست 2018 بدون نظر 730 بازدید

امکان پیوند مو از دیگران در بیماران بدون بانک موی مناسب

امروزه کاشت مو روشی بسیار رایج برای رفع مشکل طاسی و کم مویی به صورت قطعی و همیشگی است؛ اما این روش محدودیت های خود را دارد و انجام آن  برای برخی افراد از جمله کسانی که بانک موی مناسبی جهت کاشت مو ندارند، غیر عملی است. در این مطلب امکان و یا عدم امکان پیوند مو از دیگران برای کسانی که خود بانک موی مناسبی ندارند، مورد بررسی قرار می گیرد.

مفهوم پیوند عضو

کاشته شدن بافت یا اندام خاصی در بدن پیوند عضو گفته می شود. زمانی که عضو یا بافت مورد نظر از شخص دیگری به شخص دیگر پیوند زده شود، هم پیوندینه صورت می گیرد، مانند پیوند کلیه از شخصی به شخص دیگر. زمانی که پیوند از فرد به خودش باشد خود پیوندینه صورت می گیرد مانند کاشت مو به روش های مرسوم نیز که گرافت های موی مورد نیاز برای کاشت از بانک موی خود فرد برداشته می شود.

چرا در کاشت موهای مرسوم خود پیوندینه انجام می شود؟

وقتی که بافت های مورد نیاز برای پیوند از بدن خود فرد باشند و در واقع بافت ها از ناحیه ای از بدن به ناحیه ای دیگر منتقل می شوند، این بافت ها با بدن سازگار هستند و معمولا سیستم ایمنی بدن واکنش خاصی برای پس زدن این بافت ها انجام نمی دهد، به همین دلیل است که کاشت موهای مرسوم معمولا موفقیت آمیز هستند و رواج زیادی پیدا کرده اند.

امکان پیوند مو از دیگران در بیماران بدون بانک موی مناسب

پیوند مو از دیگران از نظر پزشکان قابل توجیح نیست

هم پیوندینه یا به عبارتی پیوند یک عضو یا بافت از یک شخص به شخص دیگر مستلزم استفاده از داروهای سرکوب گر سیستم ایمنی بدن است زیرا بدن عضو یا بافت پیوندی را بیگانه تلقی کرده و سعی در پس زدن آن دارد و چنانچه برای کاشت مو، پیوند مو از دیگران انجام شود، شخص بایستی تا آخر عمر خود داروهای سرکوبگر سیستم ایمنی بدن را مصرف کند. این کار از نظر پزشکان اصلا قابل توجیح نیست که برای باقی ماندن چند تار مو بر روی سر که تاثیری هم در سلامتی جسمی فرد ندارد، او تا آخر عمر سیستم ایمنی بدن خود را تضعیف کند.

شایعات و تبلیغات کذب در مورد پیوند مو از دیگران

برخی از مراکز کاشت موی سود جو که اغلب بدون مجوز هستند، با انجام تبلیغات کذبی در مورد امکان پیوند مو از شخصی به شخص دیگر سعی در جلب توجه افرادی دارند که به دلیل نداشتن بانک موی مطلوب نمی توانند کاشت مو انجام دهند. بایستی بدانید که در حال حاضر انجام کاشت مو وابسته به وجود بانک موی مطلوب در خود شخص است و زمانی که این شرط لازم کاشت مو وجود نداشته باشد، بهتر است با سایر روش ها مانند استفاده از ترمیم مو مشکل طاسی را حل نمود.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha