مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

الگوی ریزش مو الگوی ریزش مو
21 جولای 2018 بدون نظر 614 بازدید

الگوی ریزش مو در زنان چگونه است؟

زنان نیز همانند مردان دچار ریزش موی یا طاسی آندروژنیک می شوند اما الگوی ریزش مو در زنان با مردان متفاوت است و ریزش مو در زنان به شکل دیگری ظاهر می شود.

الگوی ریزش مو زنانه چگونه است؟

الگوی ریزش موی زنانه یا FPHL به شکل ریزش موی پراکنده و کاهش تدریجی تراکم موها به خصوص در قسمت وسط یا فرق سر می باشد. برخلاف ریزش موی مردانه که معمولا موهای جلو کاملا می ریزند، در خانم ها باریکه ای از موها در ناحیه خط رویش باقی می ماند و فقط تعداد بسیار کمی از زنان همانند مردان دچار عقب رفتن خط رویش موها و خالی شدن شقیقه ها می شوند. یکی دیگر از نشانه های ریزش موی زنانه نازک شدن کلی موهای سر است. ریزش مو ها از طرفی و نازک شدن موهای باقی مانده از طرف دیگر باعث می شود حجم موها نسبت به گذشته کاهش چشمگیری پیدا کند.

آیا ریزش موی آندروژنیک برای زنان یک بیماری محسوب می شود؟

ریزش موی آندروژنیک معمولا برای زنان بیماری محسوب نمی شود و بسیاری از زنان بدون داشتن اختلال هورمونی خاصی و فقط به دلیل حساسیت فولیکول موی آن ها به هورمون دی هیدروتستوسترون دچار این عارضه می شوند و در واقع می توان گفت که زمینه ژنتیکی افراد را مستعد این عارضه می کند. با اینکه هورمون تستوسترون معمولا جزء هورمون های مردانه دسته بندی می شود اما  در بدن زنان نیز مقدار کمی از این هورمون توسط تخمدان ها به صورت طبیعی ترشح می شود.

الگوی ریزش مو در زنان چگونه است؟

 الگوی ریزش موی زنانه در چه سنی بروز پیدا می کند؟

ریزش مو با الگوی زنانه اغلب در دهه ی سوم زندگی خانم ها و یا پس از آن شروع می شود و معمولا با افزایش سن گسترش می یابد.

روش های درمانی مناسب ریزش موی زنانه

در حال حاضر مناسب ترین و رایج ترین روش درمانی که پزشکان متخصص مو برای زنان دچار ریزش موی آندروژنیک تجویز می کنند داروهای ضد ریزش مو مانند ماینوکسیدیل است. با اینکه روش کاشت موی طبیعی یکی از بهترین و قطعی ترین روش های درمان طاسی آندروژنیک در مردان است اما این روش کارایی چندانی برای زنان ندارد و دلیل آن هم بر می گردد به تفاوت ریزش مو در خانم ها و نبودن بانک موی مطمئنی برای انجام کاشت مو.

یکی دیگر از روش های درمانی نوین که امروزه کاربرد زیادی برای درمان ریزش مو در خانم ها پیدا کرده است، تزریق prp  است؛ این روش برای تقویت فولیکول های مویی که بسیار ضعیف شده اند و موها حالت کرکی پیدا کرده اند، نتایج خوبی دارد و تا حدودی می تواند طاسی زنان را بر طرف کند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha