مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی مردانه ریزش موی مردانه
22 جولای 2018 بدون نظر 466 بازدید

الگوی ریزش موی مردانه

شایع ترین ریزش مو در مردان، ریزش موی ناشی از هورمون های مردانه یا به عبارتی طاسی آندروژنیک می باشد. به همین دلیل الگوی ریزش موی مردانه ، الگوی خاصی بوده و پیش بینی نحوه ی گسترش و پیشرفت ریزش مو و طاسی تا حدود زیادی امکان پذیر است.

علل اصلی ریزش موی مردانه

با توجه به اینکه شایع ترین نوع ریزش مو در مردان، ریزش موی ناشی از هورمون مردانه است، بنابراین علت های اصلی ایجاد ریزش مو در مردان می توان عوامل به وجود آورنده ی این نوع از ریزش مو دانست که عبارتند از: وجود زمینه ی ارثی در فرد، افزایش سن و وجود مقادیر زیاد  هورمون دی هیدروکسی تستوسترون در بدن.

ضعیف شدن فولیکول های مو و شروع ریزش موها

ریزش موی آندروژنیک  فقط می تواند موجب ریزش موهایی شود که فولیکول های آن ها دارای گیرنده هورمونی هستند.  این فولیکول ها در ابتدا ضعیف شده و باعث می شوند که موهای موجود در ناحیه درگیر با ریزش مو به مرور زمان نازک تر و ضعیف تر از گذشته شوند و رنگدانه ها ی خود را نیز از دست بدهند.

الگوی ریزش موی مردانه

این مو ها سرعت رشد بسیار کمی دارند و به صورت کرک هایی در روی سر دیده می شوند. با گذشت زمان احتمال از بین رفتن دائمی فولیکول های ضعیف شده و از کار افتاده نیز وجود دارد.

رایج ترین الگوی ریزش موی مردانه

ریزش مو در مردان از الگوی خاصی پیروی می کند و معمولا شقیقه، وسط سر و جلوی سرکه موهای آنها دارای گیرنده هورمونی آندروژن است را در گیر می کند.

برای الگوی ریزش مو در مردان الگوی معروفی به نام Norwood  وجود دارد که بر حسب نوع و گستردگی ناحیه های طاس سر، ۷ نما را برای موی سر ترسیم نموده است. البته به صورت ساده و خلاصه می توان ریزش موی مردانه را چنین پیش بینی کرد که ابتدا ناحیه ی جلوی سر شروع به ریزش مو می کند، سپس مرکز آن و چنانچه ریزش مو همچنان ادامه داشته باشد، طاسی این دو ناحیه به نحوی پیشرفت می کند که این دو ناحیه به همدیگر متصل می شوند. در طاسی آندروژنیک بسیار گسترده نیز تمام موهای سر به جز ناحیه نعلی شکلی از پشت سر و بغل گوش ها دچار ریزش  و طاسی می شوند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha