مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

افزایش زیبایی ابرو افزایش زیبایی ابرو
29 دسامبر 2018 بدون نظر 413 بازدید

روش های طبیعی برای افزایش زیبایی ابرو

جهت بهبود وضعیت ابروها به عنوان یکی از اجزای چهره که خوش حالتی و تراکم مناسب آن سبب زیباتر شدن چشم ها نیز خواهد شد، استفاده از راهکارهای قابل دسترس و خانگی، علاوه بر عدم ایجاد عارضه، کم هزینه و موثر خواهد بود، در همین راستا در این مقاله، روش های طبیعی برای افزایش زیبایی ابرو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علت مشکلات ابرو

نازکی، کم پشتی و ریزش مو مهم ترین مشکلات ابرو هستند که سبب می گردد که فرد موهایی بی روح و بدحالت داشته باشد. عوامل مخربی چون برداشتن بیش از حد با موچین، عدم تغذیه ی مناسب، کم خونی و کمبود آهن، استرس زیاد، مشکلات تیروئیدی، شیمی درمانی، سوختگی، ایجاد زخم و ضربه، تاتو کردن، التهاب فولیکول های مو، بیماری های خود ایمنی بدن (آلوپسی آره آتا و لوپوس)، بیماری روانی کندن ابرو و… باعث می گردد که ضخامت موها کاهش یابد، در نتیجه موهای نازک و کم پشت ابرو، جلوه ی آن را از بین ببرند.

روش های طبیعی برای افزایش زیبایی ابرو

روش های طبیعی افزایش زیبایی ابرو

  • اگر فرد از تغذیه ای سالم و کامل از گروه های مختلف غذایی داشته باشد به طوری که مواد مغذی مورد نیاز رشد مو به خوبی به ریشه ی موها برسد، ابروهایی ضخیم و پرتراکم رشد خواهد کرد، مواد حاوی انواع ویتامین و آهن و روی در این میان بسیار مهم هستند.
  • استفاده از روغن های گیاهی به دلیل خواص طبیعی و موثر خود، علاوه بر بهبود سرعت رشد موهای ابرو، ضخامت و تراکم ابرو را نیز افزایش خواهد داد، لذا به طور روزانه یک الی دو بار در روز ریشه ی موهای ابرو را می توان به کمک روغن های زیتون، نارگیل، بادام، کرچک و زرده ی تخم مرغ ماساژ دهید.
  • استفاده ی مرتب دو بار در روز از وازلین، ضخامت موهای ابرو را افزایش خواهد داد.
  • برداشتن بیش از حد ابرو را کنار گذاشته و کمتر ابرو را نازک کنید (با موچین قهر کنید).

عمل کاشت ابرو برای افزایش زیبایی ابرو

چنانچه نتوان به روش های طبیعی وضعیت ابروها را بهبود بخشید، لازم است به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه نمود، پزشک با بررسی وضعیت ابروها و پس از تشخیص علت مشکلات ابرو، با توجه به علت ایجاد کننده ممکن است از داروهای خوراکی، موضعی و یا تزریقی استفاده کند، به عنوان مثال اگر علت ریزش و کم پشتی ابرو مشکلات تیروئید باشد، لازم است با مشورت از پزشک متخصص غدد فرد قرص ضد کم کاری یا پرکاری تیروئید مصرف کند.

در واقع درمان مشکلات ابرو با توجه به عامل ایجاد کننده، تجویز خواهند شد. گزینه کاشت ابرو نیز زمانی مطرح خواهد شد که نتوان ریشه ی موهای ریزش کرده را مجددا مجبور به رشد نمود، در این حالت کاشت موی طبیعی در ابرو، روشی موثر، دائمی و رضایت بخش خواهد بود که نتایج بسیار زیبا و طبیعی را حاصل خواهد کرد.

[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha