مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو با رنگ مو ریزش مو با رنگ مو
1 اکتبر 2018 بدون نظر 650 بازدید

ارتباط بین ریزش مو با رنگ مو چیست؟

جوانان برای از بین بردن موهای سفید به سراغ رنگ مو می روند. اما باید بدانید که استفاده از رنگ مو از سال های ابتدایی جوانی می تواند عوارضی را برای آنان به همراه داشته باشد. باورهای بسیاری وجود دارد که معتقدند ارتباطی بین ریزش مو با رنگ مو وجود دارد. در این مقاله تلاش کرده ایم تا به بررسی این مسئله بپردازیم و درست یا غلط بودن آن را مشخص کنیم.

سفیدی زودرس موها در جوانان

در گذشته ظاهر شدن اولین موی سفید در بین موی افراد ورود آنها به دنیای میانسالی و پختگی را نشان میداد به حدی که اطرافیان آنها احترام خاصی برایشان قائل بودند و حتی در برخی وساطت ها از آنها میخواستند به عنوان بزرگتر عمل کنند و حرف این بزرگ‌تر تعیین کننده و خاتمه دهنده هر داستانی بود.

 

ارتباط بین ریزش مو با رنگ مو چیست؟

ریزش مو با رنگ مو

اما در دنیای ماشینی امروز به وفور میتوان جوانانی را مشاهده کرد که موهایشان زودتر از زمان طبیعی اش سفید میشود و به سرعت تمامی موهای آنان را در بر میگیرد. پزشکان دلایل زیادی را برای سفیدی مو در جوانی عنوان کرده اند اما مهم ترین آن را عوارض زندگی پراسترس و صنعتی می‌دانند که آثار خود را در سفیدی زودرس موی سر نمایان می‌کند. برای کسب اطلاعات در مورد روش های درمان می توانید مقاله سفیدی مو و درمان آن را مطالعه نمایید.

ارتباط ریزش مو با رنگ مو

باید بدانید که برخلاف تصور عموم ارتباطی بین ریزش موی سر با رنگ مو وجود ندارد و استفاده از رنگ مو آسیبی به ریشه موها نزده است و در واقع روی ریشه مو اثری ندارد. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده اند و تقریبا تمامی محققان پوست مو و زیبایی به این نتیجه رسیده اند که استفاده از رنگ مو هیچ ارتباطی با ریزش مو ندارد.

تنها افرادی که از پوست حساسی برخوردارند و پس از رنگ مو حساسیت هایی از جمله اگزما، خارش، تاول و یا پوسته شدن پوسته سر را تجربه کرده اند ممکن است با ریزش مو مواجه شوند.

اما باید بدانید که دکلره کردن به جداره مو آسیب رسانده و باعث ایجاد موخوره در موها می‌شود. به همین دلیل اکثر پزشکان و متخصصان پوست مو و زیبایی توصیه می کنند که برای انجام این کار و برای اینکه به ریزش مو با رنگ مو دچار نشوید بهتر است با توجه به نوع رنگ و جنس مو، رنگ موی دلخواه خود را از مراکز معتبر به ویژه داروخانه‌ ها تهیه کنید، علاوه بر این باید بدانید که استفاده از انواع رنگ ‌مو در صورتی که نوع استاندارد آن مورد مصرف قرار گیرد برای موها مشکلی ایجاد نکرده و آسیب‌زننده نیست.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha