مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رنگ مو و ریزش مو رنگ مو و ریزش مو
۳۰ تیر ۱۳۹۷ بدون نظر 137 بازدید

ارتباط بین رنگ مو و ریزش مو

در بسیاری از مواردی که افراد از رنگ مو خصوصا به صورت مرتب و مداوم استفاده می کنند، دیده می شود که حجم موها به مرور زمان کم تر گردیده و چنین به نظر می رسد که رابطه ای بین رنگ مو و ریزش مو وجود دارد.

رابطه ی بین رنگ مو و ریزش مو چیست؟

به طور کلی چنانچه از رنگ موهای استاندارد به صورت اصولی استفاده شود و فرد استفاده کننده حساسیت خاصی نسبت به رنگ مو نداشته باشد، رنگ مو روی فولیکول های مو تاثیر خاصی نداشته و نمی تواند موجب ریزش غیر طبیعی موها به دلیل ضعف فولیکول های مو شود.

رابطه ی بین رنگ مو و ریزش مو ناشی از شکستن موها

رنگ مو دارای ترکیباتی است که موجب تخریب یا تخلخل زیاد کوتیکول مو جهت بهتر انجام شدن فرآیند رنگ گیری مو ها می شود. هر چند که با استفاده از مواد نرم کننده پس از رنگ مو می توان التهاب کوتیکول مو را تا حدودی کاهش داد و  PH موها را تعدیل نمود اما به هر حال رنگ مو اثرات منفی خود را روی ساقه مو خصوصا در موهای نازک و ضعیف می گذارد و موجب از بین رفتن رطوبت طبیعی مو، تسریع در از بین رفتن پروتئین مو و ضعیف و نازک تر شدن آن می شود.

ارتباط بین رنگ مو و ریزش مو

هر اندازه که آسیب دیدگی موها بیشتر باشد موها دچار شکست بیشتری شده و ریزش موی ناشی از شکستن مو افزایش می یابد و در نتیجه موی سر حجم کمتری پیدا می کند.

نحوه ی تشخیص ریزش مو ناشی از رنگ مو

تمایز بین انواع ریزش مو و ارتباط بین رنگ مو و ریزش مو ایجاد شده برای افراد عادی تا حدودی مشکل است و این کار در حیطه ی تخصص پزشکان پوست و مو است. از مواردی که این متخصصان به آن توجه می کنند این است که پس از رنگ کردن موها، ریزش مو حداقل برای چهار روز متوالی ادامه پیدا کند؛ چراکه حجم بیشتر از حد معمول موهای ریخته شده پس از رنگ مو معمولا طبیعی است و به دلیل تسریع شدن ریزش موهای در فاز تلوژن در اثر پروسه ی رنگ کردن مو و مالش ها و شستشوهای پی در پی است.

یکی دیگر از راه هایی که متخصصان برای تشخیص و تمایز دادن ریزش موی  ناشی از ضعف فولیکول از ریزش موی ناشی از شکستن مو به کار می بندند، جمع آوری موهای ریخته شده پس از رنگ کردن موها و به دست آوردن درصد موهای دارای پیاز مو می باشد. چنانچه کمتر از ۵۰ درصد موهای جمع آوری شده دارای پیاز مو باشند، ریزش موی اتفاق افتاده بیشتر ناشی از شکسته شدن موها است که در این صورت با انجام یک سری مراقبت ها از موی سر می توان آن را کنترل نمود.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha