مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ترمیم مو و شیمی درمانی ترمیم مو و شیمی درمانی
4 سپتامبر 2018 بدون نظر 978 بازدید

ارتباط بین ترمیم مو و شیمی درمانی

ترمیم موهایی که امروزه متداول شده اند کاربرد های مختلفی دارند  و برای برخی از افراد نظیر کسانی که تحت شیمی درمانی هستند، می توانند در حفظ و افزایش روحیه موثر باشند. در این مطلب به مبحث ترمیم مو و شیمی درمانی بیشتر می پردازیم.

شیمی درمانی و ریزش موی سر

ریزش مو های سر و بدن یکی از عوارض جانبی شیمی درمانی جهت کنترل و درمان بیماری سرطان می باشد. داروهای شیمی درمانی که هدف آن ها از بین بردن سلول های سرطانی سریع التکثیر است ممکن است توسط فولیکول های مو هم که سلول های فعالی دارد جذب گردند و به این ترتیب سلول های فولیکول مو هم همراه با سلول های سرطانی تحت تاثیر داروهای شیمی درمانی قرار می گیرند.

ارتباط بین ترمیم مو و شیمی درمانی

ریزش مویی که پس از این مرحله از درمان سرطان اتفاق می افتد بستگی به نوع داروی استفاده شده و شرایط جسمی افراد مختلف به شکل های گوناگونی بروز پیدا می کند. برخی افراد ریزش موی کم و پراکنده را تجربه می کنند و برخی دیگر ممکن است حتی تمامی موهای سر و بدن خود را از دست دهند. البته این ریزش مو موقتی است و حدود یک الی سه ماه پس از شیمی درمانی رویش و رشد مجدد موها آغاز می شود.

ترمیم مو و شیمی درمانی

عارضه ی ریزش موها پس از شیمی درمانی برای بسیاری از کسانی که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کنند، به ویژه برای خانم ها که موهای خود را خیلی دوست دارند، ممکن است ناگوار باشد و در روحیه ی آن ها تاثیرات منفی داشته باشد. یکی از راهکارهای مناسب برای حفظ روحیه ی این گونه افراد،  تشویق آنان به استفاده از پروتز های ترمیم مو می باشد. این پروتز ها به خوبی می توانند ریزش موی افراد را پوشش دهند و به آن در بازیابی مجدد روحیه و حضور بیشتر در اجتماع کمک کند.

 استفاده از ترمیم مو و شیمی درمانی تداخلی باهم ندارند

ترمیم مو و شیمی درمانی تداخلی باهم ندارند و فرد می تواند قبل از اینکه شیمی درمانی را آغاز کند با تهیه پروتز موی مناسب خود را برای این مرحله از درمان آماده کند. متخصصان ترمیم مو برای این افراد ترمیم مو هایی را پیشنهاد می کنند که پوست سر را تحریک نکند؛ چراکه در بسیاری از این افراد پوست نیز ممکن است تحت تاثیر شیمی درمانی، خشک و حساس شده باشد.

[تعداد: 3   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha