مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

اختلالات پوست سر اختلالات پوست سر
29 اکتبر 2018 بدون نظر 527 بازدید

اختلالات پوست سر و راهکارهای درمانی

معمولا افرادی که به سلامت موهایشان اهمیت میدهند کمتر دچار اختلالات پوست سر خواهند شد اما به هر حال همه ی افراد در طول زندگی خود ممکن است بارها به بیماری های مختلفی که برای پوست سر به وجود می آید دچار شوند. برای رفع این مشکلات باید قبل از هر چیز علت دقیق آن مورد بررسی قرار گیرد. مثلا خارش سر مشکلی است که به دلایل مختلف به وجود می آید به همین دلیل نمیتوان همیشه با استفاده از روش های درمانی یکسان به رفع آن پرداخت. در این مطلب به بررسی اختلالات پوست سر می پردازیم.

رایج ترین اختلالات پوست سر

از میان اختلالات پوست سر شوره یا پوسته سر  یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است بسیاری از افراد در طول زندگی خود با آن روبرو شوند. متاسفانه در بسیاری از مواقع نمیتوان با استفاده از مواد شوینده و محصولات مختلفی که وجود دارد به رفع آن پرداخت. برای رفع شوره پوست سر باید حتما به پزشک مراجعه کرد تا با تشخیص دقیق علت آن بهترین روش درمانی انتخاب شود.

اگزما یکی از دلایل اصلی شوره ی سر است. افرادی که دچار اگزمای پوست سر میشوند در اکثر موارد شوره، قرمزی و خارش سر را تجربه خواهند کرد. برای رفع اگزما تنها کاری که میتوان انجام داد این است که شوینده های مناسب برای شستشوی سر استفاده کرد تا پوست سر تحریک نشود. علاوه بر این باید از مرطوب کننده ها و سایر داروهایی که متخصصان تجویز میکنند استفاده  نمود.

اختلالات پوست سر و راهکارهای درمانی

خارش پوست سر

خارش سر هم از اختلالات پوست سر است که بسیاری از افراد به آن دچار خواهند شد. متاسفانه خارش باعث میشود تا فرد نتواند به خوبی به فعالیت های روزمره خود بپردازد به همین دلیل باید حتما برای درمان آن از روش های موثر استفاده نمود.

خارش سر عمدتا دلایل مختلفی خواهد داشت که از میان آن میتوان به قارچ، حساسیت های پوستی، شپش و شوره اشاره کرد به همین دلیل روش درمانی قطعی برای رفع آن وجود ندارد و باید حتما برای رفع خارش به پزشک پوست و مو مراجعه کرد. متخصصان با بررسی هایی که انجام میدهند بهترین روش درمان را انتخاب خواهند کرد.

خشکی پوست سر

خشکی پوست از اختلالات پوست سر است که مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. در صورتی که برای شستشوی موهایتان از شوینده های غیر مناسب استفاده کنید و در معرض استرس و اضطراب بیش از حد قرار گرفته باشید ممکن است با این بیماری روبرو شوید. برای رفع این مشکل تنها کاری که میتوانید انجام دهید این است که روش شستن موهایتان را تغییر دهید و به سبک زندگی سالم بیشتر توجه داشته باشید.

[تعداد: 4   میانگین: 4.3/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha