مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

کاشت کلاه گیس کاشت کلاه گیس
6 آگوست 2018 بدون نظر 1332 بازدید

آیا کاشت کلاه گیس یک روش درمانی محسوب می شود؟

کسانی که در حال بررسی روش های مختلف ترمیم مو بدون جراحی و بدون نیاز به بانک مو هستند، ممکن است اصطلاح کاشت کلاه گیس به گوش آن ها خورده باشد. در این مطلب می خواهیم ببینیم که آیا کلاه گیس واقعا در سر کاشته می شود؟ آیا این روش می تواند روش درمانی برای رفع کم مویی و طاسی محسوب شود؟

استفاده از کلاه گیس از قدیمی ترین روش های پوشش طاسی سر

کلاه گیس ها از جمله قدیمی ترین وسایلی هستند که برای پوشاندن کم مویی و طاسی سر مورد استفاده بوده اند. مدل های قدیمی کلاه گیس معایب بسیاری داشتند و افراد خیلی کمی حاضر می شدند که دردسر های استفاده از آن را بپذیرند. از مهم ترین معایب آن ها می توان به سنگینی، جلوه ی مصنوعی، اتصال غیر مطمئن به پوست سر، عدم تنفس پوست سر و افزایش تعرق و چربی پوست سر، دست و پا گیر بودن و … اشاره نمود.

آیا کاشت کلاه گیس یک روش درمانی محسوب می شود؟

کاشت کلاه گیس یا پروتز مو در سر

امروزه روش های ترمیم موی بدون جراحی یا به عبارتی بدون کاشت موی طبیعی، پیشرفت خوبی کرده و به این ترتیب کلاه گیس های جدید از کیفیت بیشتری برخوردار هستند. کلاه گیس های قدیمی مورد استفاده در ترمیم مو جای خود را به پروتز های مو داده اند، هر چند که پروتز های مو تفاوت هایی با کلاه گیس های مرسوم دارند، اما بسیاری از افراد به آن کلاه گیس می گویند.

اصطلاح کاشت کلاه گیس نیز به همین دلیل رواج یافته است، زیرا پروتز های مو را می توان با کمک تکنیک های خاصی، خیلی خوب به پوست سر فیکس کرد و چنین به نظر می رسد که در پوست سر کاشته شده است. پروتز های مو معمولا چنان کیفیتی دارند که امکان استحمام، فعالیت ورزشی و … با آن ها وجود دارد.

آیا کاشت کلاه گیس روش درمانی است؟

اگر به مسئله ی ترمیم مو به وسیله ی کلاه گیس یا پروتز مو از نظر پزشکی نگاه کنیم، به خوبی مشخص است که این روش هیچ تاثیری در رشد مجدد موهای افراد ندارد و از سوی دیگر موهای مورد استفاده در کلاه گیس ها و پروتز ها با اینکه طبیعی هستند ولی ریشه ی زنده ای ندارند که بتواند به پوست سر پیوند زده شود. البته کلاه گیس یا پروتز های ترمیم مو می تواند در بهبود روحیه ی افرادی که به دلایل نقص در موی سر دچار افسردگی یا کمبود اعتماد نفس شده اند، نقش مفیدی داشته باشد.

[تعداد: 4   میانگین: 4/5]
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
captcha